W tym tygodniu:

Dziś wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zbiega się ona w tym roku z IV Niedzielą Adwentu. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze wigilijnego wieczoru. Niech spotkanie przy stole rozpocznie czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (II rozdział Ewangelii wg. św. Łukasza), wspólna modlitwa przed posiłkiem, kolęda, wspomnijmy też tych, których nie ma pośród nas. Tego dnia, według tradycji Kościoła w Polsce jest post. Jednak niezachowanie go nie obciąża sumienia grzechem.

W wigilijną noc, o 23.30, w oczekiwaniu na Pasterkę śpiewać będziemy kolędy. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30, i 12.00 (nie ma Mszy o godz. 7.30 i 18.00).

Osoby samotne, ubogie, rodziny wielodzietne są zaproszone na wigilię dzisiaj o godz. 14.00 w Szkołach Katolickich przy ul. Kościelnej 3.

W drugi dzień Świąt porządek nabożeństw niedzielny.

26 grudnia (wtorek) Święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika.

27 grudnia (środa) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie wina.

31 grudnia (niedziela) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy powierzać Panu Bogu rodziny naszej parafii. Tego dnia także zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji przebłagalno-dziękczynnej a także za tych, którzy w tym roku odeszli spośród nas do Pana. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski i przeproszenie za popełnione grzechy.

Od czwartku 28 grudnia pragniemy odwiedzić Was Kochani w domach z modlitwą i błogosławieństwem podczas tzw. „Kolędy”. Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart w kancelarii.

Niech odwiedziny duszpasterskie będą okazją do bliższego poznania się, wsłuchania się w siebie dla dobra naszej wspólnoty. Prosimy wszystkich o modlitwę, by był to nam wszystkim czas Bożej łaski. Porządek „Kolędy”, która potrwa do 20 stycznia 2018 r. znajdziecie na naszej stronie internetowej. Także i tym razem dobrowolne ofiary na potrzeby naszej wspólnoty chcemy przeznaczyć na termomodernizację naszego kościoła, ogrzewanie i wentylację. Ufamy, że na wiosnę, przy wsparciu NFOŚ będziemy mogli zacząć tę bardzo ważną nam inwestycję.

Porządek „Kolędy” na najbliższy tydzień:

czwartek: ul. Wilcza, ul. Szczecińska, ul. Mickiewicza (od stawów w kierunku kościoła), ul. Ładna

piątek: ul. Wiewiórcza (zabudowania szeregowe), ul. Wiewiórcza (od ul. Mickiewicza do końca), ul. Łosia

sobota: ul. Pod Krzywą, ul. Ciołkowskiego (od ul. Mickiewicza do kościoła)