W tym tygodniu:

roraty będą sprawowane we wtorek i piątek o godz. 18.00 i sobotę o godz. 7.00. Z racji na rekolekcje dzieci będą miały swoje ostatnie w tym roku roraty (z niespodzianką) we wtorek o godz. 18.00.

W najbliższy piątek rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka SAC, założyciel Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

 Porządek rekolekcji:

piątek (22 X): godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe

sobota (23 X): godz. 7.00, 9.00 i 18.00

niedziela (24 X): 7.30, 9.00, 10.30 (dzieci), 12.00 (w Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18.00, a w I dzień świąt o godz. 7.30)

Zachęcamy, by czasie rekolekcji skorzystać z sakramentu pokuty.

Chorych będziemy odwiedzać w sobotę, 23 grudnia od godz. 10.30. Prosimy zgłaszać się w tej sprawie do zakrystii lub kancelarii.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

Tradycyjnie, w trzecią niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Tradycyjnie chcemy posłać naszą świąteczną pamięć do naszego parafianina ks. Adama Wińskiego, misjonarza na Kubie, którego listy publikujemy na naszej stronie internetowej. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbonki przy wyjściu z kościoła.

„Pora wstawać!” to hasło tegorocznych Akademickich Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczynają się dzisiaj o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Jutro i pojutrze Msza św. również o tej samej godzinie. Rekolekcje poprowadzi O. Norbert Kuczko, dominikanin z Warszawy. Serdecznie zapraszamy!

Niech ostatni tydzień Adwentu będzie czasem skupionej na Chrystusie uwagi, by nie zatracić Go w przedświątecznym zabieganiu. Wszakże chodzi tylko o to, by On wciąż rodził się w nas. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Tym, którzy będą wyjeżdżać, już dzisiaj życzymy bezpiecznej drogi i szczęśliwych Świąt w gronie najbliższych.