Trwa Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

Dziękujemy za podzielenie się z naszą wspólnotą talentami artystycznymi w przygotowaniu pięknych wieńców adwentowych w dolnym i górnym kościele.

Zapraszamy w adwentowy czas na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie: w adwentowe wtorki i piątki na godz. 18.00 i adwentowe soboty na godz. 7.00. Zachęcamy, by na roraty przynosić lampiony – znak Jezusa – Światłości świata i zapalone zanosić do domów jako świadectwo spotkania z Chrystusem.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku włącznie) wszystkie nabożeństwa są odprawiane w dolnym kościele.

W soboty adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 22-24 grudnia (piątek, sobota, niedziela). Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka, założyciel Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

W ramach przygotowań do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie medalików. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o zewnętrzne znaki przynależności do Pana Jezusa i Jego Matki. Może być nim tzw. Cudowny Medalik związany z objawieniami Matki Bożej św. Katarzynie Laboure.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W świece Caritas tzw. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

Ruch Światło Życie zaprasza dziś na kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można nabyć wykonane przez młodzież dekoracje świąteczne.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, by Adwent był czasem wewnętrznego wyciszenia, radosnego spotkania z Chrystusem pragnącym nieustannie rodzić się w nas, Chrystusem, który przyszedł, gdy stała się pełnia czasu, nieustannie przychodzi w sakramentach, Słowie, człowieku i przyjdzie na końcu czasu.