Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

Zapraszamy w adwentowy czas na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie: w adwentowe wtorki na godz. 18.00 i adwentowe soboty na godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na roraty z lampionami w piątki na godz. 18.00.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku włącznie) wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w dolnym kościele.

W soboty adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 22-24 grudnia (piątek, sobota, niedziela). Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka, założyciel Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

W piątek (8 XII) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 (Godzina Łaski), 18.00 i 19.30.

Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza dziś na kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można nabyć  wyśmienite „Przetwory Przyjaciela Oblubieńca”. Za tydzień odbędzie się kiermasz świąteczny przygotowany przez młodzież z Ruchu Światło – Życie.

Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe” odbędzie się dnia 10 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, by Adwent był czasem wewnętrznego wyciszenia, radosnego spotkania z Chrystusem pragnącym nieustannie rodzić się w nas, Chrystusem, który przyszedł, gdy stała się pełnia czasu, nieustannie przychodzi i przyjdzie.