W tym tygodniu:

Jutro – 1.01, w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzi się Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i dzień modlitw o pokój. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie niedzielny.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – porządek nabożeństw niedzielny. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy dla oznaczenia naszych domów C+M+B („Christus Mansionem Benedicat„- „Niech Chrystus błogosławi ten dom”). W ten sposób składamy publiczne wyznanie naszej wiary w Trójjedynego Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie – Bogu-Człowieku. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone są na misje.

W najbliższą niedzielę (7.01) święto Chrztu Pana Jezusa – dzień dziękczynienia za sakrament chrztu i odnowienie związanych z nim zobowiązań a także zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do domu parafialnego na świąteczne ciastko i kawę.

7.01 (niedziela) po Mszy św. o godz. 12.00, w dolnym kościele spotkanie opłatkowe wszystkich Kół Żywego Różańca.

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów;

 W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Najświętszego

Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa z przerwą na Mszę św. do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.00 i podczas wieczornej adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o 18.00 różaniec fatimski.

W minionym tygodniu ofiarą 2674,3 zł. (z Pasterki) wsparliśmy Fundusz Obrony Życia; ofiarą 3197,8 zł. (z 26.12.2017 r.) KUL i Centrum Formacji, 1050 zł. (w tym 3 funty) misję ks. Adama Wińskiego na Kubie.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:

Wtorek (od 16.00) – ul. Sokola

Środa (od 16.00) – ul. Gdańska, ul. Śląska, ul. Saska, ul. Gliwicka

Czwartek (od 16.00) – ul. Niedźwiedzia (od Centrum Medycznego Dojlidy do ul. Żurawiej), ul. Szpacza

 

Szczęść Boże wszystkim naszym Parafianom i Gościom. Naszym studentom i uczniom, którzy rozpoczną ostatni etap I semestru życzymy pomyślnych wiatrów Ducha Świętego a nauczycielom – anielskiej cierpliwości 🙂