W tym tygodniu:

We wtorek (7.11) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).

Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana we wtorki o godz. 17.45.

11 listopada (sobota) Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do domu parafialnego na wieczór pieśni patriotycznych. W ten sposób chcemy uczcić naszą Ojczyznę, odświeżyć w pamięci pieśni patriotyczne i ojczyźniane dziedzictwo przekazać młodym.

Przy wejściu do kościoła można zaopatrzyć się w listopadowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”.

Konferencja Episkopatu Polski wydała oświadczenie popierające ustawę w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Projekt „Solidarności”, poparty pięciuset tysiącami podpisów Polaków ma przywrócić całemu społeczeństwu niedzielę jako dzień wypoczynku, budowania więzi rodzinnych i umacniania relacji społecznych. Oświadczenie jest apelem do tych, którzy mają realny wpływ na kształt prawa w naszym państwie, aby mieli na względzie przede wszystkim dobro obywatela i dobro społeczeństwa, zagrożone laicyzacją.

Zachęcamy do poparcia inicjatywy obywatelskiej zmierzającej do całkowitej obrony życia poczętego. Przy wejściu do kościoła można poprzeć ją swoim podpisem na specjalnie przygotowanych listach.

W naszej wspólnocie z radością witamy nowych parafian: państwa Piszcz i Niewińskich, życząc obfitości Bożych łask.

Przy tej okazji zachęcamy, by nowi mieszkańcy naszego osiedla zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu założenia kartoteki, co w praktyce oznacza zadeklarowanie parafialnej przynależności.

W zeszłą niedzielę ofiarą w wysokości 5003 zł. wsparliśmy nasze Seminarium Duchowne.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszystkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty. Niech Bóg szczodrze błogosławi tym, którzy w duchu Jego miłości spieszą nam z pomocą.

 

MODLITWA W INTENCJI OJCZYZNY

 

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen