W tym tygodniu:

W czwartek (30 X) święto św. Andrzeja Apostoła – patrona naszego ks. Andrzeja. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa z przerwą na Mszę św. do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.00 i podczas wieczornej adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Pierwszosobotni różaniec fatimski rozpocznie się o po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

W soboty adwentu o godz. 17.00, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

W niedzielę (3 XII) imieniny obchodzi ks. Proboszcz Senior Franciszek. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 7.30 – zapraszamy do modlitwy.

Nasza młodzież oazowa i Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zapraszają w przyszłą niedzielę na kiermasz bożonarodzeniowy, na którym będzie można nabyć dekoracje świąteczne i „Przetwory Przyjaciela Oblubieńca”.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Nasza wspólnota parafialna, osoby indywidualne i Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaadoptowaliśmy na sześć miesięcy 10 rodzin syryjskich. W ten sposób włączyliśmy się w dzieło pomocy dotkniętym wojną na Bliskim Wschodzie i eksterminacją chrześcijan.

Ostatnio pospieszyliśmy także z pomocą pieniężną Kościołowi prześladowanemu – 836, 7 zł. i Caritas Archidiecezji Białostockiej – 1617,7 zł.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Szczęść Boże naszym Parafianom tu i wszędzie!