W następną niedzielę (26 XI) Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata – patrona naszej wspólnoty parafialnej. Do tego wydarzenia przygotuje nas Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które poprowadzi ks. dr Wojciech Michniewicz, wykładowca Pisma Świętego w naszym seminarium. Rozpocznie się ono w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli włącznie. Jego zwieńczeniem będzie uroczystość odpustowa podczas której zostaniemy zaproszeni do odnowienia aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana naszego życia. Porządek Mszy św. w te dni będzie następujący:

 

– Piątek – 7.00, 9.00, 18.00, 19.30

– Sobota- 7.00, 9.00, 18.00

– Niedziela – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

 

W piątek i sobotę przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w niedzielę od 13.00 do 18.00. Bardzo proszę o zadeklarowanie „½ godziny dla Jezusa” na listach przy wejściu do kościoła. Zapewni to ciągłość adoracji.

W środę (22 XI) wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków kościelnych. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za naszego pana Organistę oraz schole: dziecięcą i Przyjaciół Oblubieńca. Z tej okazji, w najbliższą niedzielę (26 XI), po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego Mistrza p. Mirosława Bobowika.

Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej podjęliśmy decyzję o włączeniu się w akcję Caritas Polska – „Rodzina – rodzinie” polegającej na sześciomiesięcznej pomocy konkretnej, znanej z imienia nazwiska rodzinie syryjskiej. To miesięczne utrzymanie wynosi 511 zł. Osoby, czy instytucje, które chciałyby włączyć się w ten projekt, całkowicie lub częściowo, prosimy o kontakt z nami. Jako wspólnota parafialna podejmiemy adopcję jednej rodziny. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej http://rodzinarodzinie.caritas.pl/#patron

Dziś po każdej Eucharystii, Diakonia Miłosierdzia prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Białostockiej, która od 26 lat niesie pomoc osobom najbardziej potrzebującym w 36 placówkach prowadzonych na terenie naszej archidiecezji. Dzieła Caritas są realizacją charytatywnej misji Kościoła. Zachęcamy zatem do włączenia się w tę misję, do której wszyscy jesteśmy zaproszeni i za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Osoby, które chciałyby systematycznie wspierać podopiecznych białostockiej Caritas zapraszamy również do wypełnienia deklaracji ”Honorowego Dawcy Dobroci”, które będą rozdawane przed kościołem. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Dziękujmy Bogu za doświadczone i wyświadczone dobro. Niech obfituje w nie rozpoczynający się tydzień, czas szczególnej łaski naszej wspólnoty z racji na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo i patronalną uroczystość. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.