We środę (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele porządek nabożeństw niedzielny. Tego dnia rozpoczynamy modlitwę za naszych zmarłych, tzw. „Wypominki” – różaniec o godz. 17.00 i Msza św. z nieszporami żałobnymi o godz. 18.00. Modlitwa ta potrwa do soboty. Początek codziennie o godz. 17.00.

Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o szczególnym charakterze tych miejsc. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty – to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszą modlitwą otaczamy oczekujących na zjednoczenie z Panem Bogiem w niebie – dusze zmarłych przebywające w czyśćcu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w sobotę, 4 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00, połączonej z modlitwą za zmarłych, modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy Paniom Czcicielkom Miłosierdzia Bożego i Krwi Pańskiej za wierne, comiesięczne prowadzenie adoracji w pierwsze czwartki miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa z przerwą na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Pierwszosobotni różaniec fatimski zostanie połączony z modlitwą za zmarłych o godz. 17.00.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 miesięczne spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.

W minioną niedzielę ofiarą w wysokości 4397,48 zł., 50 euro i 3 $ wsparliśmy dzieło misyjne Kościoła.

Siostry Albertynki składają naszej wspólnocie serdeczne „Bóg zapłać” za okazaną życzliwość i wsparcie ich dzieł ofiarą 2500 zł.

Młodzież naszej parafii, od 7 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się od 17 do 19 listopada w Supraślu. Rodziców prosimy o zainteresowanie wydarzeniem swoich pociech. Bliższe informacje i zapisy u ks. Wojciecha.

Wyjeżdżającym w te dni życzymy roztropnej, bezpiecznej jazdy tam i z powrotem. Wszystkim naszym Parafianom – pełnych zadumy dni a także dobrego świątecznego odpoczynku.