W środę (18 X) na Mszy św. o godz. 18.00, w dniu św. Łukasza modlić się będziemy za pracowników służby zdrowia, także emerytowanych – serdecznie zapraszamy.

Trwa rok św. Brata Alberta – przyjaciela i sługi najbiedniejszych z biednych, założyciela zgromadzeń zakonnych poświęcających się ubogim, patrioty, malarza. Z tej okazji w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Siostry Albertynki posługujące ubogim, które złożą świadectwo o swoim założycielu i pracy.

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny przypominający na ciążącym na nas obowiązku głoszenia wyznawanej przez nas wiary „wszystkim narodom”. Będziemy modlić się za misjonarzy, którzy w naszym imieniu głoszą Słowo na krańcach świata. W przyszłą niedzielę wesprzemy ich także ofiarami złożonymi na tacę.

Od 1 do 4 listopada, na Mszach św. o godz. 18.00 i różańcu, modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Państwo kartki na których można wpisać imiona naszych zmarłych a następnie, te na określony dzień modlitwy, złożyć w kancelarii lub zakrystii a dowolny w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Dzisiaj przed kościołem wspieramy ofiarami do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w naszym kościele codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy do modlitwy różańcowej w niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 a w czwartki o 17.15 (dolny kościół).

Zachęcamy: weźcie tekst Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, by powracać do ślubowanych treści a także przekazać tym wszystkich, którzy z różnych powodów nie uczestniczą w naszym życiu parafialnym. Znajdziemy je na stoliku przy wyjściu z kościoła. Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. odbędzie się dziękczynna pielgrzymka do Fatimy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Kochani bardzo prosimy, aby w niedziele i święta nowe miejsca parkingowe, wzdłuż ul. Niedźwiedziej udostępnić przyjeżdżającym do naszego kościoła na nabożeństwa. Przypominamy także o zasadach moralnych kierowcy: jeśli zostanie wyrządzona komuś szkoda trzeba ją zadośćuczynić, bądź przynajmniej umożliwić to poprzez zostawienie numeru telefonu sprawcy. Ostatnio na naszym parafialnym parkingu były w tej kwestii duże braki.

Białostocki Teatr Dramatyczny i „Solidarność” zapraszają na spektakl pt. „Popiełuszko”. Bilety dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru.

Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże wszystkim naszym Parafianom!

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-25)