W najbliższą sobotę (14.10) świętować będziemy Dzień Nauczyciela. Zapraszamy wszystkich pracowników oświaty, także emerytowanych, na Mszę św. o godz. 18.00, a tych, którzy korzystają z ich służby do włączenia się w modlitwę.

Od 1 do 4 listopada, na Mszach św. o godz. 18.00 i różańcu, modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Państwo kartki na których można wpisać imiona naszych zmarłych a następnie, te na określony dzień modlitwy, złożyć w kancelarii lub zakrystii a dowolny w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Dzisiaj przed kościołem wspieramy ofiarami „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny św. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

Przed wejściem do kościoła można zaopatrzyć się w październikowy numer naszego miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.

W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej  w Białymstoku rozpoczyna się cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku.  Pierwsze spotkanie pt. „Bł. Michał Sopoćko patron na nasze czasy” poprowadzi bp Henryk Ciereszko, a odbędzie się ono we wtorek, 10 października br. o godz.18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu).

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego 15 października 2017 o godz. 12.30 roku w Katedrze Białostockiej odbędzie się modlitwa w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko.

Ks. Arcybiskup Metropolita, w odpowiedzi na apel KEP zachęca byśmy w przyszłą niedzielę (15.10), ofiarami do puszek wsparli poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Jest to akcja Kościoła w świecie w odpowiedzi na apel Episkopatu Meksyku.

Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w naszym kościele codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 a w czwartki na 17.15 (dolny kościół) zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci i młodzież szkolną.

Dziękujemy Panu Bogu za dar ofiarowania się naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Jego Matki. Niech naszym duchowym darem dziękczynienia będzie różaniec fatimski odmawiany w naszym kościele i rodzinach w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Powracajmy też do aktu zawierzenia. Przygotowany tekst zabierzmy ze sobą do domów. Poślijmy do naszych parafian rozsianych po całym świecie. Niech każdy poczuje, że jest w sercu kochającej Matki. Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. odbędzie się dziękczynna pielgrzymka do Fatimy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.