W najbliższą sobotę (28 X) imieniny obchodzi nasz pasterz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Jego osobę i posługę powierzać będziemy Bogu na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia jesteśmy także zaproszeni do modlitwy o godz. 18.00 w białostockiej Katedrze.

Młodzież naszej parafii, od 7 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na rekolekcje do Supraśla. Przygotowuje je parafialna Wspólnota Ruchu Światło-Życie. Odbędą się one od 17 do 19 listopada. To dobra okazja do pogłębienia wiary i wartościowego spędzenia czasu z rówieśnikami, pod okiem kapłana i odpowiednio przygotowanych animatorów. Rodziców prosimy o zainteresowanie wydarzeniem swoich pociech. Bliższe informacje i zapisy u ks. Wojciecha.

Od 1 do 4 listopada, na Mszach św. o godz. 18.00 i różańcu, modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Państwo kartki na których można wpisać imiona naszych zmarłych a następnie, te na określony dzień modlitwy, złożyć w kancelarii lub zakrystii a dowolny w skarbonce z napisem „Wypominki”.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne.

Kochani bardzo prosimy, aby w niedziele i święta nowe miejsca parkingowe, wzdłuż ul. Niedźwiedziej udostępnić przyjeżdżającym do naszego kościoła na nabożeństwa. Przypominamy także o zasadach moralnych kierowcy: jeśli zostanie wyrządzona komuś szkoda trzeba ją zadośćuczynić, bądź przynajmniej umożliwić to poprzez zostawienie numeru telefonu sprawcy. Ostatnio na naszym parafialnym parkingu były w tej kwestii duże braki.

Białostocki Teatr Dramatyczny i „Solidarność” zapraszają na spektakl pt. „Popiełuszko”. Bilety dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru.

Najbliższe spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie w sobotę, 28 października br., o godz. 10.00 w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku. W programie: wykład pt. „Święta teologia. Tomasz z Akwinu o możliwości i godności ludzkiego mówienia o Bogu”, który wygłosi dominikanin o. Maciej Roszkowski, dyskusja i o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Zapraszamy do uczestnictwa.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej i Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zapraszają na wykłady otwarte ks. Marka Dziewieckiego. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej.

Siostrom dziękujemy za albertyńskie świadectwo i dar relikwii św. Brata Alberta. Będą one wystawione w ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Proszę przyjąć kapłańskie błogosławieństwo. Niech umacnia nas ono w rozpoczynającym się tygodniu. Zanieśmy je do tych, którzy z różnych powodów nie uczestniczą w naszym niedzielnym zgromadzeniu liturgicznym.