Obchody dni patronalnych Białegostoku odbędą się w dniach 26.09- 1.10 br. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji, naszej parafii oraz na plakatach. Ich punktem kulminacyjnym będzie czwartkowa uroczystość bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Patrona naszego miasta na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

Od 4 do 7 października (środa-sobota) odbędzie się w naszym kościele bezpośrednie przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny naszej parafii, które zwieńczy nowennę pierwszych sobót miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 i różaniec fatimski. Konferencje przygotowujące wygłosi ks. Łukasz Kisielewski. Akt zawierzania będzie miał miejsce w niedzielę 8 października.

W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców uczniów gimnazjum i szóstej oraz siódmej klasy szkoły podstawowej w związku z przygotowaniami do bierzmowania.

Spotkania tzw. Oazy Dzieci Bożych – Promyków Jezusa Miłosiernego odbywać się będą w soboty o godz. 10.00 w domu parafialnym.

W każdy wtorek o godz. 18.00 jest sprawowana w naszym kościele Msza św. o Miłosierdziu Bożym a po niej, przed bocznym ołtarzem Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski. 7.10 udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Bliższe informacje na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl, na naszej stronie internetowej a także ulotkach, które znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła. W naszym kościele połączymy się ze wszystkimi modlącymi się na granicach naszej Ojczyzny o godz. 18.00 w sprawowanej Mszy św. i różańcu fatimskim.

Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona  przez naszego Ks. Arcybiskupa Metropolitę w niedzielę, 1 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce.

Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli. Niech bł. Michał Sopoćko wyprasza nam potrzebne do godnego życia chrześcijańskiego łaski – Szczęść Boże!