W poniedziałek (18.09) Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i młodzieży.

24 września 2017 r., po Mszy św. o godz. 10.30, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. W przyszłym roku uroczystość ta odbędzie się 27 maja o godz. 12.00.

Dzisiaj przy wejściu do kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

Prowadzimy zapisy na ministrantów.

W najbliższy piątek (22.09) o godz. 18.30, w domu parafialnym odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne Ruchu Światło-Życie – zapraszamy młodzież, by zatroszczyła się o swój rozwój duchowy. W gablocie przy wejściu do kościoła można obejrzeć zdjęcia z oazowych rekolekcji wakacyjnych naszej młodzieży.

W każdy wtorek o godz. 18.00 jest sprawowana w naszym kościele Msza św. o Miłosierdziu Bożym a po niej, przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę (23.09) wspomnienie św. o. Pio, w sąsiedniej parafii odpust. Ks. Proboszcz Andrzej zaprasza do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętego z Pietralciny i San Giovanni Rotondo.

Obchody dni patronalnych Białegostoku odbędą się w dniach 26.09- 1.10 br. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji, naszej parafii oraz na plakatach.

Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 30 września 2017 roku (sobota) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski. 7.10 udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Bliższe informacje na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl i na naszej stronie internetowej.

Nasi pielgrzymi do Ziemi Świętej przywieźli z Betlejem dar – piękną figurę Dzieciątka Jezus – dziękujemy za pamięć o naszej wspólnocie.

Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli. Niech św. Stanisław Kostka wyprasza uczniom i studentom dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym i akademickim.