We wtorek (29.08) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego ks. Jana. Powierzać go będziemy Panu Bogu na Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy o nim tego dnia w modlitwie.

W najbliższą środę (30.08), o godz. 18.30, jak tylko pozwoli pogoda, serdecznie zapraszamy na ognisko integracyjne „Pożegnanie wakacji” w ogrodzie parafialnym.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza w intencji młodzieży rozpoczynającej rok szkolny. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji.

Tego dnia w rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy za ofiary konfliktów zbrojnych i pokój na świecie.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przygotowujące naszą parafię do zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca ofiary na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy naszej parafii. Ostatnio opłaciliśmy fakturę w wysokości 36 tys. zł. za wykonanie części schodów. Trwają także prace w naszym domu parafialnym.

Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2018. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Wszystkim życzymy miłego, wciąż jeszcze wakacyjnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.