W sobotę (26.08) Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 7.00, w łączności z duchową stolicą naszej Ojczyzny – Jasną Górą będziemy modlić się przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.

Przed tygodniem ofiarą w wysokości 3202,88 zł. wsparliśmy KUL i Centrum Katechetyczno-Pastoralne w Białymstoku.

Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

  1. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2018. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można

to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 19-20 września. Koszt wyjazdu 180 zł. (przejazd, nocleg i posiłek). Zapisy w zakrystii.

Z racji na zamknięcie wyjazdu z parkingu parafialnego prosimy o uwagę i cierpliwość. Praca adaptacyjne naszego parkingu do nowych potrzeb rozpoczną się jesienią wraz z budową nowych miejsc parkingowych.

Osoby, które mają wiedzę o męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii i towarzyszy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Chcemy zachować od zapomnienia tych, którzy oddali swoje życie za wiarę a być może przygotować materiał do przyszłego procesu beatyfikacyjnego naszych męczenników.

Wszystkim życzymy miłego, wciąż jeszcze wakacyjnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.