Jutro (14.08) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień naszej pamięci o poległych w obozach zagłady i więzieniach.

We wtorek (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny. Zapraszamy do przyniesienia plonów naszych ogrodów, kwiatów, ziół, by je przedstawić w dziękczynieniu Panu Bogu – źródłu wszelkiego dobra i poświęcić. Tego dnia do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na Archidiecezjalne „Radio i”.

Tego samego dnia, w Katedrze białostockiej, o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicy Cudu nad Wisłą. Mszy Świętej będzie przewodniczyć i homilię wygłosi Arcybiskup Tadeusz Wojda.

Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 14.00 w Katedrze białostockiej. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy rolników, działkowców, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe oraz wszystkich, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2018. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 19-20 września. Koszt wyjazdu 180 zł. (przejazd, nocleg i posiłek). Zapisy w zakrystii.

Z racji na zamknięcie wyjazdu z parkingu parafialnego prosimy o uwagę i cierpliwość. Praca adaptacyjne naszego parkingu do nowych potrzeb rozpoczną się jesienią wraz z budową nowych miejsc parkingowych.

Osoby, które mają wiedzę o męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii i towarzyszy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Chcemy zachować od zapomnienia tych, którzy oddali swoje życie za wiarę a być może przygotować materiał do przyszłego procesu beatyfikacyjnego naszych męczenników.

W naszej wspólnocie witamy przebywających na urlopach i wakacjach Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.