W tym tygodniu:

W środę Święto św. Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy o ocalenie chrześcijańskich wartości na naszym kontynencie.

Od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na rok 2018. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Rozpoczął się sierpień. Z racji na wielkie narodowe rocznice, obchodzone w tym miesiącu i nasze wady narodowe Episkopat Polski zachęca do trzeźwości.

Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 19-20 września. Koszt wyjazdu 180 zł. (przejazd, nocleg i posiłek). Zapisy u ks. Jana.

Z racji na zamknięcie wyjazdu z parkingu parafialnego prosimy o uwagę i cierpliwość. Praca adaptacyjne naszego parkingu do nowych potrzeb rozpoczną się jesienią wraz z budową nowych miejsc parkingowych.

Osoby, które mają wiedzę o męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii i towarzyszy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Chcemy zachować od zapomnienia tych, którzy oddali swoje życie za wiarę a być może przygotować materiał do przyszłego procesu beatyfikacyjnego naszych męczenników.

W naszej wspólnocie witamy przebywających na urlopach i wakacjach Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.