W tym tygodniu:

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej.

W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy je modlitwa o uzdrowienie. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 7.45 i 17.30.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Maryi w czasie objawień w Fatimie, których 100 rocznicę obchodzimy w tym roku, o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo przygotowujące naszą parafię do zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W najbliższą niedzielę jest Święto Przemienienia Pańskiego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. W najbliższym miesiącu będą kontynuowane prace w domu parafialnym i kamienne schody do kościoła. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się tradycyjna modlitwa kół różańcowych.

Rozpoczyna się sierpień. Z racji na wielkie narodowe rocznice, obchodzone w tym miesiącu i nasze wady narodowe Episkopat Polski zachęca do trzeźwości.

Od jutra w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja Fundacji Green Office i Kościoła w Potrzebie zbierania zużytych elektronarzędzi z której dochód będzie przeznaczony na misje. Zalegający sprzęt elektroniczny i AGD można przywozić tylko do czwartku włącznie na parking przy domu parafialnym – wjazd od ul. Wilczej.

Z okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy 1582 zł. na fundusz MIVA, który zaopatruje misjonarzy w pojazdy.

Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 19-20 września. Koszt wyjazdu 180 zł. (przejazd, nocleg i posiłek). Zapisy u ks. Jana.

Z racji na zamknięcie wyjazdu z parkingu parafialnego prosimy o uwagę i cierpliwość. Praca adaptacyjne naszego parkingu do nowych potrzeb rozpoczną się jesienią wraz z budową nowych miejsc parkingowych.

Osoby, które mają wiedzę o męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii i towarzyszy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Chcemy zachować od zapomnienia tych, którzy oddali swoje życie za wiarę a być może przygotować materiał do przyszłego procesu beatyfikacyjnego naszych męczenników.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.