W tym tygodniu:

W poniedziałek Święto św. Benedykta – patrona Europy. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy o ocalenie chrześcijańskich wartości na naszym kontynencie.

Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przed rozpoczęciem Mszy św. Spowiadamy kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozwoli to lepiej przeżyć i spowiedź i Mszę św.

30 lipca wyruszy z Białegostoku piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są prowadzone w parafii katedralnej. Zapraszamy do zapisania się do tzw. „Grupy Złotej”, którą tworzą osoby wspierające pielgrzymów modlitwą, zaś ich osobiste intencje włączone są w pielgrzymkę. Zapisy prowadzone są w zakrystii.

W dniach 16-25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 7.07-4.08 w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

Przypominamy, że w naszym kościele wieczorna Msza św. w soboty jest odprawiana z formularza niedzielnego. Kodeks Prawa Kanonicznego precyzuje: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego” (Kan. 1248). Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem. Warto o tym pamiętać w planowaniu wakacyjnego odpoczynku. W letnie dni pamiętajmy też o odpowiednim stroju na spotkanie z Bogiem w Mszy św.

Duszpasterz OHP oraz kadra Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku zwraca się z prośbą o pomoc  w dotarciu do młodych ludzi w wieku 15-18 lat, potrzebujących wsparcia w zakresie nauki oraz adaptacji społecznej. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży kontynuację nauki na poziomie gimnazjum oraz klasy 7 szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Zapewnia bezpłatne kształcenie, zakwaterowanie, wyżywienie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl oraz na plakatach.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.