W tym tygodniu:

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw.

„Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji.

Główny temat wakacyjnego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który możemy nabyć przy wejściu do kościoła, brzmi „Głośmy Ewangelię z naszym Pasterzem”. Zamieszczone są w nim teksty i fotografie dotyczące święceń i ingresu nowego Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy. W artykułach „Uczmy się odpoczywać” i „Bóg nie ma urlopu” poruszone jest zagadnienie przeżywania wakacji przez chrześcijanina. Proponujemy również lekturę rozważań na temat Ewangelii z wakacyjnych niedziel, kolejną część szkoły modlitwy a także artykuł z okazji 400-lecia starego kościoła farnego w Białymstoku. Zapraszamy!

W dniach 16-25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 7.07-4.08 w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

Niech rozpoczynający się tydzień pracy a dla wielu wakacji i urlopów obfituje w Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

 

Sakrament Małżeństwa przyjęli:

Agata i Emil Kalinowscy

Anna Laskowska, Piotr Kresso – Szczęść Boże młodym parom!

 

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Natalia Zieniuk, panna, par. tutejsza i Adam Zwolan, kawaler, par. św. Anny w Białymstoku

Anna Nowicka, panna par. NSJ w Białymstoku i Damian Babulewicz, kawaler, par. tutejsza.

 

Odeszli do Pana:

Jarosław Cezary Koć, Zdzisław Popławski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie !

 

Do wspólnoty Kościoła został przez chrzest włączony Tymon Kalinowski