25 lipca, we wtorek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Podczas Mszy św. modlić się będziemy dla nas, o bezpieczną i roztropną jazdę. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę na fundusz Miva zaopatrujący misjonarzy w pojazdy.

W środę, na Mszy św. o godz. 18.00, we wspomnienie św. Joachima i Anny modlić się będziemy w intencji dziadków i babć prosząc o zdrowie żyjącym i życie wieczne zmarłym.

Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 19-20 września. Koszt wyjazdu 180 zł. (przejazd, nocleg i posiłek). Zapisy u ks. Jana.

Z racji na zamknięcie wyjazdu z parkingu parafialnego prosimy o uwagę i cierpliwość. Praca adaptacyjne naszego parkingu do nowych potrzeb rozpoczną się jesienią wraz z budową nowych miejsc parkingowych.

Osoby, które mają wiedzę o męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii i towarzyszy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Chcemy zachować od zapomnienia tych, którzy oddali swoje życie za wiarę a być może przygotować materiał do przyszłego procesu beatyfikacyjnego naszych męczenników.

W dniach 16-25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

Przypominamy, że w naszym kościele wieczorna Msza św. w soboty jest odprawiana z formularza niedzielnego. Kodeks Prawa Kanonicznego precyzuje: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego” (Kan. 1248). Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem. Warto o tym pamiętać w planowaniu wakacyjnego odpoczynku. W letnie dni pamiętajmy też o odpowiednim stroju na spotkanie z Bogiem w Mszy św.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.