W ramach trwającego w Białymstoku Obozu formacyjnego stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w piątek 21 lipca, odbędzie się modlitwa różańcowa ulicami miasta. Młodzież stypendialna z całej Polski przejdzie z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Rozpoczęcie o godz. 20. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie. Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert ten poprzedzi występ zespołu Winnica i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przed rozpoczęciem Mszy św. Spowiadamy kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozwoli to lepiej przeżyć i spowiedź i Mszę św.

30 lipca wyruszy z Białegostoku piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są prowadzone w parafii katedralnej. Zapraszamy do zapisania się do tzw. „Grupy Złotej”, którą tworzą osoby wspierające pielgrzymów modlitwą, zaś ich osobiste intencje włączone są w pielgrzymkę. Zapisy prowadzone są w zakrystii.

W dniach 16-25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 7.07-4.08 w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

Przypominamy, że w naszym kościele wieczorna Msza św. w soboty jest odprawiana z formularza niedzielnego. Kodeks Prawa Kanonicznego precyzuje:

„Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego”

(Kan. 1248). Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem. Warto o tym pamiętać w planowaniu wakacyjnego odpoczynku. W letnie dni pamiętajmy też o odpowiednim stroju na spotkanie z Bogiem w Mszy św.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.