W tym tygodniu:

Trwamy w dziękczynieniu Panu Bogu za Eucharystię. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z naszego kościoła procesja ulicami: Niedźwiedzią, Żurawią i Wilczą z czterema ołtarzami przy posesjach Państwa: Orłowskich, Kozłowskich, Laskowskich i Olszewskich, którym dziękujemy za podjęcie służby przygotowania ołtarzy. Zachęcamy do udekorowania domów na trasie procesji. Niech będzie to sposobność do publicznego złożenia świadectwa naszej wiary i przynależności do Kościoła katolickiego. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię do czynnego udziału w procesji w pierwszokomunijnych strojach. Do czwartku włącznie zapraszamy na Msze św., nieszpory eucharystyczne i procesje. Na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, w najbliższy czwartek błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół – „wianuszków”.

W piątek (23.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Nabożeństwo do NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy Dzień Ojca. Naszych zmarłych i żyjących ojców będziemy powierzać Sercu Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00.

Także w piątek, o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego – serdecznie zapraszamy pracowników oświaty, rodziców, opiekunów, dzieci i młodzież.

W dniach 23-25 czerwca br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W sobotę (24.06) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

31 Białostocka Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 24 do 29.07, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

Dzisiaj przy wejściu do kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

Ks. Ryszard Halwa, który przed tygodniem gościł w naszej wspólnocie serdecznie pozdrawia i dziękuje za wsparcie ofiarą w wysokości 3200 zł. prowadzonych przez niego dzieł ochrony życia.

Niech rozpoczynający się tydzień pracy a dla wielu wakacji i urlopów obfituje w Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

I n t e n c j e  m s z a l n e

 19.06. – Poniedziałek

7:00   1) + Szczepan Żukowski (19 gr.)

2) + Jerzy Baranowski

18:00            1) W 5 urodziny Alicji

2) + Jadwiga Kulesza

3) + Katarzyna Gawina (19 gr.)

20.06. – Wtorek

7:00   1) + Katarzyna Gawina (20 gr.)

2) + Szczepan Żukowski (20 gr.)

18:00            1) W rocznicę ślubu Wandy i Stanisława i imieniny Wandy

2) + Janina, Henryk Karwowscy

3) W intencji Maciusia w 1 r. urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

21.06. – Środa

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

7:00   1) + Jadwiga Rachwało

2) + Zenon i Stefania Doroszkiewicz

3) + Zenon Bargłowski

18:00            1) + Szczepan Żukowski (21 gr.)

2) + Irena Turecka  (16 r.)

3) + Katarzyna Gawina (21 gr.)

22.06. – Czwartek

7:00   1) + Halina Ochocka

2) + Szczepan Żukowski (22 gr.)

3) + Antonina Lewko (od sąsiadów)

18:00            1) W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie”

2) + Katarzyna Gawina (22 gr.)

23.06 – Piątek

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7:00   1) + Stanisława Sęk (2 r.)

2) + Katarzyna Gawina (23 gr.)

3) + Jan Perkowski, Genowefa, Stanisław, Zofia, Antoni

18:00            1) + Szczepan Żukowski (23 gr.)

2) W intencji Wandy i Bolesława z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie duszy i ciała

24.06 – Sobota

Uroczystość Narodzenia

św. Jana Chrzciciela

7:00   1) + Katarzyna Gawina (24 gr.)

2) + Jan Dakowicz, zm. z r. Dakowiczów i Podleskich

3) + Szczepan Żukowski (24 gr.)

25.06. – Niedziela

18:00            1) + Marek Poduch (2 r.)

2) + Alfred Łukian (1 r.)

3) W 89 r. urodzin Marii Choroszucha o zdrowie i bł. Boże na dalsze lata (sem.)

7:30   1) + Katarzyna Gawina ( 25 gr. )

2) + Zofia Herman ( 15 r. ) (sem.)

9:00   1) + Michalina, Józef, Henryk z r. Prusielów, Lulewiczów, Jabłońskich

10:30            1) + Elżbieta Kosior (13 r.)

2) W intencji dziękczynnej z okazji 15 r. ślubu Beaty i Artura Matoszko z prośbą o błogosławieństwo Boże

12:00            1) W intencji dziękczynnej w 18 urodziny Marii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB

2) + Szczepan Żukowski (25 gr.)

18:00            1) + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

 

„Człowiek nie może otrzymać niczego, co by mu nie było dane z nieba. […] Ten, kto ma oblubienicę, jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, doznaje najwyższej radości na głos oblubieńca. Ta zaś moja radość doszła do szczytu. Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał”.

 

św. Jan Chrzciciel