W najbliższą sobotę ks. Tadeusz Wojda otrzyma święcenia biskupie i zostanie wprowadzony do naszej katedry. W ten sposób stanie się naszym ojcem i pasterzem. Jesteśmy zaproszeni do udziału w tej uroczystości. Początek o godz. 11.00.

Jutro (5 czerwca) Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek (8 czerwca) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W dniach 23-25 czerwca br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma „Na drogach Miłosierdzia”.

Bardzo dziękujemy naszym Parafianom dzięki którym zostało wykonane nagłośnienie zewnętrzne kościoła, które posłuży min. podczas procesji a także prace w otoczeniu kościoła i domu parafialnego.

Ofiarami do puszki możemy wspomóc Młodzieżowy Ośrodek Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białotockiej włączając się w ten sposób w dzieło Caritas „Kilometry Dobra”.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu kwintetu „Prima voce”. W programie utwory m.in. J. S. Bacha, A. Vivaldiego, W. A. Mozarta i E. Morricone.

W najbliższą środę, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki sakralnej w wykonaniu dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego. Serdecznie zapraszamy.

Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan

Chrystus jest kapłanem, ale kapłanem dla nas, a nie dla siebie, ponieważ w imieniu całego rodzaju ludzkiego zanosi Ojcu Przedwiecznemu prośby i wyrazy czci religijnej; On jest żertwą ofiarną, ale dla nas, ponieważ w miejsce człowieka obarczonego grzechami stawia siebie samego. Już słowa Apostoła: «To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie», domagają się od wszystkich chrześcijan, by w ten sposób wzbudzali w sobie – na ile ludzkie możliwości pozwalają – te uczucia, którymi ogarnięta była dusza Boskiego Odkupiciela, gdy składał ofiarę z Siebie Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana 57 samego; w każdym razie niech wzbudzają pokorne poddanie umysłu i Najwyższemu Majestatowi Bożemu składają uwielbienie, cześć, chwałę i dziękczynienie. Oprócz tego słowa te domagają się od nich, by przybierali w jakiś sposób postawę żertwy ofiarnej, by zapierali się samych siebie ze względu na przykazania Ewangelii, by z własnej woli i ochoczo podejmowali dzieło pokuty, by wszyscy z osobna brzydzili się tym, czego się dopuścili, i za to czynili ekspiację. W końcu słowa te domagają się, byśmy wszyscy razem z Chrystusem ponieśli mistyczną śmierć na krzyżu w taki sposób, abyśmy mogli przypisać sobie myśl św. Pawła: «Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża».

(Z Encykliki „Mediator Dei” Papieża Piusa XII)

I n t e n c j e  m s z a l n e

5.06. – Poniedziałek

Święto Najświętszej Maryi Panny,

Matki Kościoła

7:00   1) + Katarzyna Gawina (5 gr.)

2) + Eugenia, Irena, Stanisław, Aleksander, Edward zm. z r. Treblińskich

3) + Maria Brałkowska – 30 dz. (sem.)

18:00            1) + Szczepan Żukowski (5 gr.)

2) Urodzinowa w intencji Piotrusia (8 rocznica urodzin)

3) + Teofil, Helena, Edmund, r. Zimnochów, Idźkowskich

4) O zdrowie Leszka (sem.)

6.06. – Wtorek

7:00   1) + Krystyna Mikucka

2) + Halina Utracka

18:00            1) + Gabriela, Kazimierz, Eugenia i Stanisław

2) + Szczepan Żukowski (6 gr.)

3) + Katarzyna Gawina (6 gr.)

4) W 4 r. ślubu Julii i Grzegorza oraz za ich dzieci Dorotę i Krzysztofa o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i potrzebne łaski (sem.)

7.06. – Środa

7:00   1) + Szczepan Żukowski (7 gr.)

2) + Zygmunt Danowski

18:00 1) W intencji dziękczynnej z okazji 20 r. ślubu Ewy i Macieja Gierejkiewicz o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski (sem.)

2) + Janina Kryńska

3) + Katarzyna Gawina (7 gr.)

8.06. – Czwartek

Święto Jezusa Chrystusa

Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7:00   1) + Katarzyna Gawina (8 gr.)

2) + Szczepan Żukowski (8 gr.)

18:0   1) + Henryk Waldemar Kunda -1 r (sem.)

2) 40 urodziny Piotra

3) + Mieczysław Orłowski

4) + Kazimiera Gil

9.06. – Piątek

7:00   1) + Katarzyna Gawina (9 gr.)

2) + Szczepan Żukowski (9 gr.)

18:00 1) + Leokadia Ziniewicz

2) W urodziny Heleny

3) + Felicja, Matylda, Jan, Edward

10.06. – Sobota

Wspomnienie bł. Bogumiła

7:00   1) + Katarzyna Gawina (10 gr.)

2) O szczęśliwe rozwiązanie Julii

11.06. – Niedziela – Świętej Trójcy

18:00 (sobota) 1) O Boże błogosławieństwo Marcelowi w dniu I Komunii świętej (sem.)

2) + Szczepan Żukowski (10 gr.)

3) + Antoni, Jadwiga

4) + Elżbieta Tołwińska, Mieczysława, Jan i Jerzy Stankiewicz

7:30   + Katarzyna Gawina (11 gr.)

9:00   1) W intencji Marii z okazji 85 r. urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski do życia

2) + Szczepan Żukowski (11 gr.)

10:30            + Jan Dubis (5 r.)

12:00            1) + Antoni, Janina, Alina, zmarli z r. Cybulko i Lipińskich

2) + Antonina Lewko (30 dz.)

18:00            W 11 urodziny Michała oraz za Julię i Zuzannę

Odszedł do Pana śp. Henryk Galas