Ogłoszenia parafialne :

 

1.      W poniedziałek, 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasz dekanat będzie miał swój dzień 14 listopada.

2.      11  listopada  Święto  Niepodległości.  Modlimy  się  w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00 Na ten dzień Episkopat Polski udzielił dyspensy i nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

Także w piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla – codziennie o godz. 17.45 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.      W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

4.      Za tydzień po Mszy św. o godz.  10.30  spotkanie  formacyjne  z  rodzicami  dzieci,  które  w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5.      Przy   wejściu   do   kościoła   jest   listopadowy   numer   czasopisma  „Drogi  Miłosierdzia”  i „Misyjne drogi” – zapraszamy do lektury.

6.      W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz.   18.00,   w ramach   tegorocznej   Nowenny   Opieki   NMP   Matki   Miłosierdzia.      W pozostałych pięciu świątyniach naszej Archidiecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte, tego dnia będą celebrowane Msze św. dziękczynne za łaski Roku Miłosierdzia.

7.      Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30 zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 22 grudnia 2016 roku – 4 stycznia 2017 roku. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 17.11.2016 o godz. 17:00/czwartek/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8     w Białymstoku.

8.      Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszystkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty. Niech Bóg szczodrze błogosławi tym, którzy w duchu Jego miłości spieszą nam z pomocą.

 

 

Intencje mszalne

2016-XI-6 Niedziela
18.oo

msza niedzielna w sobotę

1.     Msza św. z Wypominek

2.     + Marianna Sucharzewska

7.3o +Leonard Wyszyński
9.oo + Emil Mosiej
10.3o + Arkadiusz Geresz, Jan Dakowicz, zm. z ich rodzin.
12:oo 1)+ Karol, Czesława, zm. z r. Ondruchów i Iwaszczuk

2) MP

18:oo + Kazimierz, jego rodzice i rodzeństwo

 

2016-XI-7 Poniedziałek
7:oo 1)+Edward (28r.), Anna, Wacław, Zdzisław z r: Średzińskich

2) + Zdzisław Smorczewski

18:oo  1)+ Mieczysław Sokołowski

2) + Teresa Bankiewicz

 

2016- XI – 8 Wtorek
7:oo 1) + Zdzisław Smorczewski

2) + Marian Panasewicz

18:oo 1) + Bernard Strzyżak

2) + Helena Oksztol

 

2016- XI – 9 Środa

Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

7:oo 1) + Stanisław Mioduszewski (9r)

2) + Za dusze czyścowe

18:oo 1) O nawrócenie Wojciecha (sem)

2) W intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca przy par. Chk.

3) O bł. Boże i zdrowie p. Teresy i rodz. Sokołowskich i Rydzewskich

 

2016-XI-10 Czwartek – wspomnienie

św. Leona Wielkiego papieża

7:oo 1. + Helena Oksztol

2. + Teresa Maria Laszuk

18: oo 1.  W intencji Julii i Szymona z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski

2. + Bernard Strzyżak

 

2016-XI- 11 Piątek –

Święto Niepodległości;

wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa

7:3o + Leokadia (26r.), Jan, Tekla, Joachim, Marianna, Franciszek
9:oo + Mieczysława, Stanisław Milewscy i zm. z r. Milewskich
18:oo W int. justyny Ciborowskiej z ok. 33 r. urodzin oraz za Pawła Ciborowskiego

 

2016-XI-12 Sobota – Wspomnienie św. Jozafata Biskupa i Męczennika
7:oo 1)+ Stanisława Sęk

2) + Marian Wierciński

 

 

 

„Chrześcijaninie!

Poznaj swoją godność”

św. Leon Wielki.

 

 

 

 

Sakrament Chrztu przyjęli:

Aleksandra Lewkowicz

Michał Nowakowski