1. W minioną niedzielę ofiarą w wysokości 659,2 zł. wsparliśmy ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Za wszelkie przejawy życzliwości „Bóg zapłać”.
2. W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.
3. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy je modlitwa wstawiennicza za pracowników wyższych uczelni i studentów, rozpoczynających rok akademicki. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.30, 17.30 i podczas adoracji.
4. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 serdecznie zapraszam do jesiennych prac porządkowych wokół kościoła.
5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
6. W odpowiedzi na duchowe potrzeby naszych parafian zapraszamy od jutra do adoracji Najświętszego Sakramentu (niedziela – piątek, godz. 17.00 – 18.00). By zapewnić ciągłość modlitewnego trwania przy Jezusie prosimy o zadeklarowanie swojej obecności konkretnego dnia tygodnia, przynajmniej przez ½ godziny na grafikach, które znajdziecie Państwo przy wyjściu z kościoła. Proszę zaufać, że będzie to dobra inwestycja, która pozwoli wzmocnić duchowe siły i powierzyć Panu swoje najintymniejsze sprawy a także należycie przygotować się do Eucharystii.
7. Od 1 do 5 listopada, na Mszach św. o godz. 18.00 i różańcu, modlić się będziemy za naszych zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Państwo kartki na których prosimy wpisać naszych zmarłych i zaznaczyć w jakim dniu (1-5 listopada) życzycie modlitwę a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii.
8. W najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej, w kaplicy domu parafialnego spotkanie modlitewne wspólnoty „Matki w modlitwie”, otwartej dla kobiet, które chcą modlić się w intencji swoich dzieci i wspierać się w trudach macierzyństwa. Serdecznie zapraszamy.
9. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w naszym kościele codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartki na 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci i młodzież szkolną.
10. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii: Seminarium Odnowy Wiary – dla dorosłych (w środy o godz. 19.00) i Kurs Alfa (w piątki o 18.00) – dla młodzieży, począwszy od gimnazjum. To szczególny czas odnowy i pogłębienia wiary a także powrotu do Chrystusa tych, którzy z różnych względów od Niego odeszli. Stańmy się apostołami tych wydarzeń, poprzez zaproszenie tych, którzy tego czasu szczególnie potrzebują a także i sami skorzystajmy. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana i pogłębiana.
11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami gimnazjalistów z klas I-III przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.
12. Prace remontowe w domu parafialnym zakończą się, jak Bóg da w czwartek.
13. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku i błogosławionego tygodnia pracy i nauki. Szczęść Boże.