OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
1. Całym sercem dziękuję za bezinteresowną pracę na naszej parafialnej posesji, sprzątnięcie kościoła i piękne dekoracje kwiatowe. 20 września rusza realizacja projektu „Kościół naszym domem” – remont pomieszczeń w domu parafialnym i dostosowanie ich do pracy formacyjnej. Zapraszamy do włączenia się w prace poprzez modlitwę, pomysły i ofiary.
2. W najbliższy piątek wspomnienie św. o. Pio, w sąsiedniej parafii odpust. Ks. Proboszcz zaprasza do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętego z Pietralciny i San Giovanni Rotondo.
3. Obchody dni patronalnych Białegostoku odbędą się w dniach 24 – 28 września br. W programie między innymi: Koncert Piotra Rubika – Oratorium prześladowanych za wiarę; procesja z relikwiami bł. Michała Sopoćki; Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.
4. W niedzielę 25 września w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu UFAM TOBIE. To film o miłości Boga, która nie zna granic. Film w 9 wersjach językowych został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Projekcja odbędzie się o godz. 19.00. Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Przez całą niedzielę po każdej mszy świętej będzie można nabyć film „UFAM TOBIE” i pozostałe filmy oraz wysłuchać wzruszającego świadectwa.
5. 25 września 2016 r., po Mszy św. o godz. 10.30, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. W przyszłym roku uroczystość ta odbędzie się 28 maja o godz. 12.00.
6. 2 października 2016 r., po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami gimnazjalistów z klas I-III, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
7. Ks. Wojciech prowadzi zapisy do ministrantów: chłopców od klasy III szkoły podstawowej, a także mężczyzn, którzy byli ministrantami w przeszłości bądź tych, którzy chcieliby nauczyć się ministrantury oraz ojców z synami w wieku szkolnym. Ufamy, że będzie to doskonała okazja do pogłębienia więzi taty z synem i sposobność, by razem służyć Bogu.
8. Parafian z talentem muzycznym, w wieku od 18 do 45 lat, zapraszamy do chóru. Bliższych informacji po każdej Mszy św. udziela p. Organista. Trwa także nabór do zespołu dziecięcego. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w każdą niedzielę, o godz. 9.00 do domu parafialnego.
9. Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo w szkole, w pracy i w domu. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli.
Intencje mszalne
2016-IX-18 NIEDZIELA
18.00
MSZA NIEDZIELNA W SOBOTĘ 1. + ZOFIA CHIOMIUK (17 GREG)
2. O SZCZĘŚLIWE ROZWIĄZANIE DLA IZABELI
7.30 +. ZA ZM. Z RODZINY ŁĘKAWÓW I MALCZYKÓW
9.00 +. LESZEK SZEPS
10.30 W INTENCJI JOANNY I ANDRZEJA Z OKAZJI 35 ROCZNICY ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
12:OO + JÓZEFA (F), CZESŁAW, MARIANNA ANDRZEJEWSCY
CHRZEST JAKUBA ROGOWSKIEGO

18.00 1. + ZOFIA CHOMIUK (18 GR.)
2. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH PARAFIAN

2016-IX-19 PONIEDZIAŁEK
7:OO + WACŁAW, JAN, STANISŁAW, JÓZEF, TOMASZ, ANTONINA BŁASZCZYK
18.00 1. + WOJCIECH OKSZTOL
2. + MARTA POPŁAWSKA
3. + ZOFIA CHOMIUK (19 GR.)

2016-IX-20 WTOREK
WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PAWŁA CHONG HASAN I TOWARZYSZY
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 20)
18:OO 1. + HENRYK ROGUCKI (30 DZ.)
2. +ALINA ŻAKIEWICZ
3. +WŁADYSŁAWA, JÓZEF WIERZBICCY, R. WIERZBICKICH I PIEŃCZYKOWSKICH

2016-IX-21 ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
7:OO 1. + ZOFIA CHOMIUK (GR. 21)
2. + BERNARD STRZYŻEK
18:OO 1. + ELŻBIETA KOSIOR, ZOFIA I CELESTYN KUNICCY, DANUTA, HELENA I STANISŁAWA
2. + LUCJAN, MARCIN, ADELA, JÓZEF
3. + JÓZEF, WŁADYSŁAWA LULEWICZ

2016-IX-22 CZWARTEK
7:3O + ZOFIA CHOMIUK (GR. 22)
18:OO 1. + BERNARD STRZYŻEK
2. + ALINA ŻAKIEWICZ
3. W INTENCJI ANTONIEGO Z OKAZJI URODZIN

2016-IX-23 PIĄTEK
WSPOMNIENIE ŚW. O. PIO
7:OO + WOJCIECH OKSZTOL
18:OO 1. O ZDROWIE ANDRZEJA ZDANUCZYK
2. + BERNARD STRZYŻEK
3. + ZOFIA CHOMIUK (GR. 23)

2016-IX-24 SOBOTA
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.24)
18:OO
MSZA NIEDZIELNA
1. + STEFANIA, JERZY, EDMUND
2. + MIKOŁAJ GIERASIMIUK (1 R.)
3. + JAN WOJT (1 R.) I W INTENCJI WIESŁAWA

Chrzest przyjęła Kinga Karpińska – niech Pan błogosławi swoje nowe dziecko