OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
1. Całym sercem dziękuję za bezinteresowną pracę wokół kościoła oraz za ofiarę 500 zł. od anonimowego ofiarodawcy. 20 września rusza realizacja projektu „Kościół naszym domem” – remont pomieszczeń w domu parafialnym i dostosowanie ich do pracy formacyjnej. Zapraszamy do włączenia się w prace poprzez modlitwę, pomysły i ofiary.
2. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Eucharystię – dziękczynienie za Ofiarę Krzyża i prośbę o nadprzyrodzoną moc do znoszenia naszych osobistych krzyży.
3. W miniony poniedziałek spotkała się rada duszpasterska naszej parafii, którą tworzą księża, katecheci, organista i liderzy wspólnot parafialnych. Owocem pierwszego spotkania jest program duszpasterski na rozpoczęty rok szkolny. Wkrótce będzie on umieszczony na naszej stronie internetowej.
4. 25 września 2016 r., po Mszy św. o godz. 10.30, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. W przyszłym roku uroczystość ta odbędzie się 28 maja o godz. 12.00.
5. Ks. Wojciech prowadzi zapisy do ministrantów: chłopców od klasy III szkoły podstawowej, a także mężczyzn, którzy byli ministrantami w przeszłości bądź tych, którzy chcieliby nauczyć się ministrantury oraz ojców z synami w wieku szkolnym. Ufamy, że będzie to doskonała okazja do pogłębienia więzi taty z synem i sposobność, by razem służyć Bogu.
6. W przyszłą sobotę, jeśli pozwoli na to pogoda zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na rajd rowerowy (całość ok. 40 km) połączony z ogniskiem. Zapisy i informacje u ks. Wojciecha.
7. Parafian z talentem muzycznym, w wieku od 18 do 45 lat, zapraszamy do chóru. Bliższych informacji po każdej Mszy św. udziela p. Organista. Trwa także nabór do zespołu dziecięcego. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w każdą niedzielę, o godz. 9.00 do domu parafialnego.
8. Dzisiaj przy wejściu do kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. Przed tygodniem ofiarą w wysokości 2465 zł. wsparliśmy Kurię Metropolitalną Białostocką.
9. Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo w szkole, w pracy i w domu. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli.
KALENDARZ LITURGICZNY
INTENCJE MSZALNE

2016-IX-11 NIEDZIELA
7:3O + ZOFIA CHIOMIUK (GR. 11)
9:OO WŁADYSŁAW DOMAŃSKI I ZM. Z R. DOMAŃSKICH I WIERZBICKICH
1O:3O DZIĘKCZYNNA W INT. ELŻBIETY I TOMASZA Z OK. 8 R. ŚLUBU O BŁ. BOŻE DLA NICH I ICH DZIECI SZYMONA I MARKA
12:OO + ANTONI, JANINA, ZM. Z R. LIPIŃSKICH I CYBULKO
18:OO + HENRYK, KRZYSZTOF, LESZEK ZM. Z R. KOZŁOWSKICH I KONDRUSIKÓW

2016-IX-12 PONIEDZIAŁEK
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 12)
7:OO + ALINA ŻAKIEWICZ
18:OO + RYSZARD STANKIEWICZ
18:OO 2 R. URODZIN JAKUBA – O ZDROWIE DLA NIEGO I CAŁEJ RODZINY, O SZCZĘŚLIWE DOCZEKANIE RODZEŃSTWA.

2016-IX-13 WTOREK,
WSPOMNIENIE ŚW. JANA CHRYZOSTOMA
7:OO + RYSZARD STANKIEWICZ
18:OO + WOJCIECH OKSZTOL
18:OO ZA DUSZE CZYŚCOWE
18:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.13)

2016-IX-14 ŚRODA
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.14)
18:OO + RYSZARD STANKIEWICZ
18:OO + BAZYLI, GRZEGORZ, ANNA Z R. PAWLUCZUKÓW
18:OO + ALINA ŻAKIEWICZ (3O DZ.)

2016-IX-15 CZWARTEK,
WSPOMNIENIE NMP BOLESNEJ
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.15)
7:OO + MICHALINA, MAREK, ANTONI
18:OO + JAN, KATARZYNA, ZBIGNIEW, JÓZEF, JERZY
18:OO + ELŻBIETA KOSIOR, ZOFIA I CELESTYN KUNICCY

2016-IX-16 PIĄTEK,
WSPOMNIENIE ŚW. KORNELIUSZA I CYPRIANA
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.16)
18:OO DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ O BŁ. BOŻE I POTRZEBNE ŁASKI W NOWYM ROKU SZKOLNYM DOMINIKOWI
18:OO +ZA DUSZE CZYŚCOWE
18:OO 27 R. URODZIN MICHAŁA PODUCH

2016-IX-17 SOBOTA
7:OO + LUCJANNA, MARIAN Z R. BIJAK
7:OO DZIĘKCZYNNA ZA SZCZĘŚLIWĄ OPERACJĘ IRENY LEWOC Z PROŚBĄ O DALSZE ŁASKI ZDROWIA
18:OO O SZCZĘŚLIWE ROZWIĄZANIE IZABELI
18:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR.17)

„nie wstydźcie się tego krzyża.
Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach,
w życiu rodzinnym czy społecznym.”
Św. Jan Paweł II do Polaków

W TYM TYGODNIU ODESZLI DO PANA: ŚP. HELENA OKSZTOL – MIEJ MIŁOSIERDZIE NAD NIĄ PANIE