1. Całym sercem dziękuję za bezinteresowną pracę na rzecz naszej parafii: za prace w domu parafialnym, porządkowaniu kościoła i naszej parafialnej posesji, dekoracje kwiatowe.
Dziękuję pragnącym zachować anonimowość ofiarodawcom za piękny dar dla naszej parafialnej wspólnoty w postaci sprzętu multimedialnego, wartego 12 tys. zł. Niech służy on na większą chwałę Boga poprzez nasz śpiew i modlitwę Słowem Bożym.

2. W najbliższy czwartek rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego. Pracowników oświaty, rodziców, dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św., która w Waszej intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00. Rozpocznijmy nowy rok formacji w łasce uświęcającej, posileni Słowem i Ciałem Chrystusa, z Bożym błogosławieństwem. Tego dnia w rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy za ofiary konfliktów zbrojnych i pokój na świecie.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

4. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy je modlitwa wstawiennicza za dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolnych a także za rodziców i wychowawców. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.30 i 17.30.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

7. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się dnia 29 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży połączone ze spotkaniem Rodziny Radia Maryja.

8. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Zapraszamy do włączenia się w program, dzięki któremu będą docierały do Was Kochani bezpłatne powiadomienia SMS o wydarzeniach związanych z życiem naszej wspólnoty. Ma on na celu ułatwienie komunikacji i jak najszybsze docieranie informacji. Wystarczy wysłać podpisany imieniem i nazwiskiem SMS na nr 790351333 o treści „Parafialne ogłoszenia”, bądź wpisać swój nr telefonu komórkowego oraz imię i nazwisko na kartce, którą znajdziecie na stoliku, przy wyjściu z kościoła.

10. Prace remontowe w domu parafialnym w celu dostosowania do potrzeb chrześcijańskiej formacji dzieci, młodzieży i dorosłych sal oraz wyposażenie ich w potrzebne meble i sprzęty, rozpoczną się we wrześniu. Planujemy salę konferencyjną na ok. 50 osób wyposażoną w sprzęt multimedialny, mniejszą salę spotkań, kawiarenkę z aneksem kuchennym i nowe sanitariaty. Dziękuję tym wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i swoim talentem zaangażowali się w ten projekt i za złożone dzisiaj na ten cel ofiary na tacę. Wciąż czekamy na Siostry i Braci, którzy w jakikolwiek sposób mogliby wesprzeć to dzieło.

11. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity ks. Adam Iwanowicz, nasz wikariusz, z dniem 25 sierpnia 2016 r., po czterech latach pracy w naszej parafii został przeniesiony do parafii św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie sprawowana w jego intencji Msza św. Ks. Adamowi dziękujemy za głoszenie Słowa i sprawowanie sakramentów w naszej wspólnocie parafialnej.
Ks. Adama zastąpi ks. Wojciech Kapica, dotychczasowy wikariusz w parafii św. Anny w Białymstoku, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Nasz zespół duszpasterski wspierać będzie także, w miarę możliwości czasowych ks. dr Andrzej Dębski, znany już nam z duszpasterskiej posługi i programów katolickich w lokalnej TV, wykładowca i prefekt w naszym seminarium, rzecznik prasowy kurii i kapelan Jagielloni
oraz s. Ignacja ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego i nauczyciel religii w szkołach przy ul. Gdańskiej.

12. Wszystkim życzymy miłego, wciąż jeszcze wakacyjnego odpoczynku – Szczęść Boże!