1. Całym sercem dziękuję p. Dorocie Litwińczuk i p. Agnieszce Zielińskiej za bezinteresowną pracę na rzecz naszej parafii, którą możemy podziwiać w pięknych dekoracjach kwiatowych.

2. Bóg zapłać anonimowym rodzinom z naszej parafii za ofiary 500 i 1000 zł. na realizację projektu „Kościół naszym domem” w ramach którego pomieszczenia domu parafialnego mają być dostosowane do potrzeb chrześcijańskiej formacji dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyposażone w potrzebne meble i sprzęty. Są już gotowe wstępne projekty, przygotowane przez architektów z naszej parafii. Do ich realizacji poszukujemy sanitarników i specjalistów od remontów wnętrz. Zależy nam, by nowy rok szkolny rozpocząć w przygotowanych do formacji chrześcijańskiej pomieszczeniach, zaś firma, której zaproponowałem pracę będzie mogła ją podjąć dopiero we wrześniu.

3. Od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na rok 2017. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

4. Za sześciotygodniową, kapłańską posługę w naszej parafii dziękujemy ks. Łukaszowi Ruminowiczowi. Dzisiaj o godz. 9.00 będzie odprawiona w jego intencji Msza św. od dzisiaj ks. Łukasz rozpoczyna wakacyjne zastępstwo w Jaświłach a od 25 sierpnia będzie pracował w Starosielcach. Bóg zapłać za Jego posługę Słowa i Sakramentu. Niech ks. Łukaszowi nigdy nie zabraknie pięknego człowieczeństwa i apostolskiej gorliwości, którymi dzielił się z nami w minionych tygodniach.
W przyszłym tygodniu ks. Łukasza Ruminowicza zastąpi ks. Łukasz Borowski, który będzie nam służył do końca wakacji.

5. We wtorek Święto św. Edyty Stain – Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy o ocalenie chrześcijańskich wartości na naszym kontynencie.

6. Jest nam miło powitać nowo zamieszkałą w naszej parafii rodzinę Państwa Karpińskich. Życzymy, by w naszej wspólnocie odnaleźli miejsce duchowego wzrastania.

7. W naszej wspólnocie witamy przebywających na urlopach i wakacjach Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.

2016-VIII-8 poniedziałek – Wspomnienie św. Dominika
7:oo + Bogumiła Mazerska (8 greg)
18:oo Za Magdalenę w 35r. urodzin – o błog i potrzebne łaski jej i jej rodzinie
W int. s. Jolanty i podopiecznych Domu Dziecka

2016-VIII-9 Wtorek – Święto św. Edyty Stain – Patronki Europy
7:oo + Bogumiła Mazerska (9 greg)
+ (1r.) Stanisław Konecko, Olga i Antoni
18:oo + (17r.) Antoni, Jadwiga i Piotr, zr. Gorbacz

2016-VIII-10 środa – Święto św. wawrzyńca
7:oo + Bogumiła Mazerska (10 greg)
18:oo + Aleksander, Franciszek, zr. Zimnochów i Idźkowskich
50r. ślubu – Anastazy i Barbara Miastkowscy

2016-VIII-11 Czwartek
7:oo + Bogumiła Mazerska (11 greg)
18:oo Dziękczynna z okazji urodzin Marka
+ Henryk, Amelia, Paweł, zr. Mroczków

2016-VIII-12 Piątek
7:oo + Bogumiła Mazerska (12 greg)
18:oo + Teresa Półkośnik, Sławomir, Jadwiga Półkośnik, Kazimierz

2016-VIII-13 Sobota
7:oo + Bogumiła Mazerska (13 greg)
18:00 + Pelagia, Bolesław Niedziołko; Józef, Maria, Józef, Izabela Ogrodnik
+ zr. Klimów i Kułaków

2016-VIII-14 Niedziela
7:3o MP
9:oo + Jadwiga, Jan, Leszek, zr. Jeleniewskich; Jan, Franciszka(f), Regina Niewińscy
10:3o + Grażyna, zr. Wrona
12:oo + Bogumiła Mazerska (14 greg)
18:oo Za Olę w 11r. urodzin – o Boże błog. i potrzebne łaski

Nowo ochrzczeni Parafianie: Gabriela Tomaszycka
Zapowiedzi przedślubne: Kamil Korbolewski, z parafii tutejszej i Marta Car z prawosławnej parafii Świętego Ducha w Białymstoku