1. Całym sercem dziękuję za bezinteresowną pracę na rzecz naszej parafii: za prace w domu parafialnym, porządkowaniu kościoła i naszej parafialnej posesji.

2. W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej.

3. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy je modlitwa o uzdrowienie. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 17.30.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia jest również Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – tradycyjna modlitwa kół różańcowych: kobiet w kościele, mężczyzn w kaplicy domu parafialnego. Rozpocznie ją konferencja formacyjna w kościele.

6. Rozpoczyna się sierpień. Z racji na wielkie narodowe rocznice, obchodzone w tym miesiącu i nasze wady narodowe Episkopat Polski zachęca do trzeźwości.

7. Z okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy 1046 zł. na fundusz MIVA, który zaopatruje misjonarzy w pojazdy.

8. W ubiegłą niedzielę na projekt „Kościół naszym domem” w ramach którego pomieszczenia domu parafialnego mają być dostosowane do potrzeb chrześcijańskiej formacji dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyposażone w potrzebne meble i sprzęty zebraliśmy 6988,75 zł.
W minionym tygodniu dwukrotnie spotkałem się z naszymi wspaniałymi architektami – Renatą Gwoździej, Sylwią i Antonim Burbula i Andrzejem Dziełakiem oraz osobami, które zechciały włączyć się w nasz projekt – Matyldą Sobolewską, Mirosławem Kasackim i Dariuszem Jarmoc. Wstępna analiza potrzeb wskazuje na potrzebę zaangażowania fachowców od instalacji elektrycznych i elektronicznych, wykończeń wnętrz, sanitarników, stolarzy. Wierzymy, że takie osoby są w naszej wspólnocie i dlatego całym sercem zapraszamy je do czynnego włączenia się w realizację naszego projektu poprzez radę, wykonawstwo czy sponsoring.
Państwu Kasackim dziękuję za ofiarowanie do naszego domu parafialnego sprzętu elektronicznego: drukarki, rzutnika multimedialnego oraz odtwarzacza dvd.

9. W przyszłą sobotę, po wieczornej Mszy św., ok. godz. 19.00, jeśli tylko dopisze pogoda, zapraszam wszystkich na spotkanie integracyjne do parafialnego ogrodu. Przewidziane są niespodzianki.

10. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

11. W imieniu naszej wspólnoty chciałbym całym sercem podziękować p. Zbigniewowi Kalinowskiemu za posługę zakrystiana w naszym kościele i pozytywną odpowiedź na moją prośbę, by pełnił ją do momentu znalezienia następcy. Od jutra będzie nim znany nam p. Andrzej Suszyński, któremu życzymy duchowych i fizycznych sił do pracy w naszej parafii. Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji p. Zbyszka zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy do modlitwy i wdzięczności za jego trud i poświęcenie.

12. W naszej wspólnocie witamy przebywających na urlopach i wakacjach Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.