1. Całym sercem dziękuję wszystkim siostrom i braciom – parafianom za bezinteresowną pracę na rzecz naszej wspólnoty przy porządkowaniu posesji. Słowo szczególnej wdzięczności kieruję do Koła Różańcowego mężczyzn i firmy Astwa.

2. W ostatnim czasie, z przyczyn od nas niezależnych macie Państwo problemy z tzw. dodzwonieniem się do Parafii. Mamy obietnicę, że od 19 lipca dotychczasowy nr telefonu będzie już sprawnie działał. Za niedogodność serdecznie przepraszamy.

3. Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przed rozpoczęciem Mszy św. Spowiadamy kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozwoli to lepiej przeżyć i spowiedź i Mszę św.

4. Przypominam, że sobotnia, wieczorna Msza św. sprawowana jest w naszej parafii z formularza niedzielnego. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego” (Kan. 1248).
Niech z tej możliwości skorzystają przede wszystkim ci, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy w niedzielę. Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem. Warto o tym pamiętać w planowaniu wakacyjnego odpoczynku.

5. Od 19 do 24 sierpnia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży (16-30 lat) nt. „Znajdź punkt zaczepienia dla swego istnienia” w Drohiczynie n. Bugiem. Zapisy i bliższe informacje bezpośrednio u ks. Proboszcza.

6. W dniach 20-25 lipca 2016 roku Archidiecezja Białostocka będzie gościć ok. 800 młodych z 18 krajów świata w ramach pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Bardzo zapraszamy, zwłaszcza młodzież na Mszę Świętą w dniu 21 lipca br. (czwartek) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej młodzi ze śpiewem i modlitwą przejdą z Katedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi przekazanie Iskry Miłosierdzia. Dokładny program pobytu młodzieży znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej betania.bialystok.pl i Archidiecezji archibial.pl

7. Podczas ostatniego zebrania Rady Parafialnej rozmawialiśmy o pilnej potrzebie dostosowania naszego Domu Parafialnego do potrzeb duszpasterskich. Ma temu służyć projekt „KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM”. Chcielibyśmy zaadoptować pomieszczenia: na salę multimedialno-konferencyjną do spotkań formacyjnych dzieci, młodzieży i osób starszych, salę spotkań małych grup, kawiarenkę z aneksem kuchennym, gdzie po Mszy św. będzie można zwyczajnie zatrzymać się na niedzielną pogawędkę, wyremontować pomieszczenia sanitarne. Jest tam już piękna kaplica w której od tygodnia, w tabernakulum mieszka Pan Jezus. Zapraszam do włączenia się w realizację tego projektu poprzez modlitwę, pomysły, ofiary i zakup wyposażenia. Obecnie nasi parafialni architekci pracują nad projektem całości. Marzeniem naszym jest, by przynajmniej jakaś część pomieszczeń była gotowa na rozpoczęcie roku szkolnego. Na ten cel będą przeznaczone w przyszłą niedzielę ofiary na tacę. Poszukujemy także indywidualnych ofiarodawców i sponsorów potrzebnych sprzętów, których prosimy by skontaktowali się bezpośrednio z ks. Proboszczem.

8. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.