1. W poniedziałek Święto św. Benedykta – patrona Europy. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy o ocalenie chrześcijańskich wartości na naszym kontynencie.

2. Całym sercem dziękuję wszystkim siostrom i braciom – parafianom za bezinteresowną pracę na rzecz naszej wspólnoty: przy porządkowaniu posesji, zakrystii oraz domu parafialnego. Dziękuję za dyspozycyjność Kołom Różańcowym z którymi spotkałem się w minioną niedzielę. Zapraszam, w miarę możliwości wszystkich i zawsze do włączenia się w nasze prace. Firmie Astwa dziękuję za kontenery i wywóz śmieci.

3. W minioną niedzielę ofiarą w wysokości 3826,5 zł., 60 dolarów USA i 5 euro wsparliśmy kubańską misję ks. Adama Wińskiego, zaś ofiarą 3459,73 zł. naszą Kurię – Bóg zapłać.

4. Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przed rozpoczęciem Mszy św. Spowiadamy kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozwoli to lepiej przeżyć i spowiedź i Mszę św.

5. Od przyszłej soboty wieczorna Msza św. będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Kodeks Prawa Kanonicznego precyzuje: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego” (Kan. 1248).
Niech z tej możliwości skorzystają przede wszystkim ci, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy w niedzielę. Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem. Warto o tym pamiętać w planowaniu wakacyjnego odpoczynku.

6. Od 19 do 24 sierpnia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży (16-30 lat) nt. „Znajdź punkt zaczepienia dla swego istnienia” w Drohiczynie n. Bugiem. Zapisy i bliższe informacje bezpośrednio u ks. Proboszcza.

7. 30 lipca wyruszy z Białegostoku piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są prowadzone w parafii katedralnej. Zapraszam do zapisania się do tzw. „Grupy Złotej”, którą tworzą osoby wspierające pielgrzymów modlitwą, zaś ich osobiste intencje włączone są w pielgrzymkę. Zapisy prowadzone są w zakrystii.

8. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.