1. W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.
2. W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła naszymi ofiarami w wysokości 1173,5 zł. wsparliśmy tzw. „Świętopietrze” – fundusz, którym dysponuje Ojciec Święty – Bóg zapłać.
3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączają się w bezinteresowną troskę o naszą wspólnotę: p. Krysi Bietkał za wieszaki, które pojawiły się na naszych ławkach, zaś p. Andrzejowi …. za ich umocowanie; anonimowemu dobroczyńcy za wypranie dywanów, paniom Marii Domańskiej i Matyldzie Sobolewskiej za troskę o naszą zakrystię, … za kilkudniową pracę przy wykaszaniu naszej posesji, anonimowemu ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 500 zł. na potrzeby naszej parafii.
4. Jako, że nasz biuletyn jest drukowany w piątek o pracach porządkowych, które wykonaliśmy 2 lipca poinformuję w przyszłym tygodniu.
5. Zwrócono się do mnie z pytaniem o możliwość przyjmowania Komunii Świętej na klęcząco. Odpowiedź daje Papież Benedykt XVI: „upadnięcie na kolana w wierze jest prawidłowym i płynącym z wnętrza, koniecznym gestem. Kto uczy się wierzyć, ten uczy się także klękać, a wiara lub liturgia, które zarzuciłyby modlitewne klęczenie, byłyby wewnętrznie skażone. Tam, gdzie owa postawa zanikła, tam ponownie trzeba nauczyć się klękać, abyśmy modląc się, pozostawali we wspólnocie Apostołów męczenników, w jedności z samym Chrystusem”. Jest to oczywiście postawa tym, którzy mogą to uczynić fizycznie. Osoby, które mają w tym względzie trudność niech przyjmują komunię na stojąco chętnie też do potrzebujących podejdziemy z Najświętszym Sakramentem do ławki. W przyjmowaniu Komunii na klęcząco pomogą nam klęczniki, które będą od jutra ustawione tak, byśmy mogli przyjmować Komunię w sześciu rzędach.
6. Podobnie jak w poprzednich latach Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Proszę o zgłaszanie do 15 lipca w zakrystii i kancelarii osób potrzebujących wsparcia w przygotowaniu szkolnych wyprawek oraz tych, którzy będą mogli wypełnić plecaki przyborami szkolnymi.
7. Przy wyjściu można się zaopatrzyć w wakacyjny numer archidiecezjalnego czasopisma „Na drogach Miłosierdzia”.
8. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia pracy.

Intencje mszalne

2016-VII-04 poniedziałek
7:oo + Bronisław Lewoc (4 greg)
+ Aleksander, Czesława(f), Stefania, Jan, Sabina
18:oo 20r. ślubu Małgorzaty i Krzysztofa – o dobre zdrowie, opiekę Bożą i błog. w ich rodzinie

2016-VII-05 Wtorek
7:oo + Bronisław Lewoc (5 greg)
18:oo + Emil Mosiej
+ Zofia, Stanisław, Józef, Jan Łochnickich

2016-VII-06 środa
7:oo + Bronisław Lewoc (6 greg)
18:oo W int. Radosława – o dobre zdrowie, Bożą opiekę i błog.
Dziękczynna za otrzymaną łaskę zdrowia

2016-VII-07 Czwartek
7:oo + Bronisław Lewoc (7 greg)
+ (20r.) Franciszek Wysocki
18:oo + Edward, Regina Wawrzyniak

2016-VII-08 Piątek
7:oo + Bronisław Lewoc (8 greg)
+ Wacław, Aleksandra(f), Władysław Mazur
18:oo + Zenon, Albina, zr. Januszewiczów

2016-VII-09 Sobota
7:oo + Bronisław Lewoc (9 greg)
W int. Dorotki – 2r. urodzin
18:oo W int. Marka z okazji urodzin

2016-VII-10 Niedziela
7:3o MP
9:oo + Stanisława(f), Czesław Karwowscy, zr. Karwowskich
10:3o + Michalina, Łukasz, Marianna, Józef
12:oo W 40r. ślubu Barbary i Bogdana – intencja dziękczynno błagalna
W 18r. urodzin Sebastiana Wszeborowskiego i Józefa – o dobre zdrowie i opiekę Pana
18:oo + Bronisław Lewoc (10 greg)

W tym tygodniu odeszli do Pana: Janina Iwanczewska, Genowefa Kozłowska – Jezu Miłosierny Panie daj im wieczne spoczywanie
Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Kruszyniewicz, parafia NMP Królowej Rodzin i Katarzyna Tamara Kostrzewa parafii naszej.