1. 23 czerwca, w najbliższy czwartek obchodzić będziemy Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych ojców prosząc dla nich o potrzebne łaski do godnego chrześcijańskiego życia a zmarłym udział w życiu Boga. Te intencje będziemy polecać Bogu na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, jak również podczas nabożeństwa czerwcowego.

  1. 24 czerwca, w najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, kuzyna i przyjaciela Jezusa Chrystusa, patrona trzeźwości. Tego dnia na mszach św. o godz. 7.00 i 18.00, jak również w nabożeństwie czerwcowym polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana solenizantów, Janów, Janiny i Danuty, jak również prosić o uzdrowienie osoby dotknięte nałogiem alkoholizmu.

  1. Także w piątek zakończenie roku szkolnego – dzień naszej wdzięczności Bogu za czas intelektualnej, ludzkiej i duchowej formacji. Msza św. dziękczynna w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzieży o godz. 8.00.

  1. W najbliższą sobotę, 25 czerwca obchodzić będziemy 75 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego, naszego pierwszego proboszcza i budowniczego pierwszej świątyni, bestialsko zamordowanego przez Sowietów wraz z ojcem i parafianami. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. prof. Tadeusz Krahel, znawca martyrologium II wojny światowej. Po Mszy św. udamy się do grobu ks. Adolfa.

  1. W środę odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, według zwykłego porządku a po nim w sali w domu parafialnym spotkanie odpowiedzialnych za wspólnotę i animatorów.

  1. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w domu parafialnym.

  1. W dniu dzisiejszym możemy do puszek, przed kościołem złożyć ofiary na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

  2. W dniach 24-26 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 24 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. W tym roku jest inny podział grup pielgrzymkowych. Dlatego nasza parafia została włączona do grupy Szmaragdowej. Z tego powodu zapisy na pielgrzymkę odbywają się w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach.