Tutaj jest dostępny cały rozkład kolędy 2016
Kolęda w sobotę od 10:00, inne dni od 15:00.

W Imię Boże od 4 stycznia tj. od poniedziałku rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną u nas Kolędą. Tradycja poucza nas, że na początku Nowego Roku odwiedza nasze rodziny duszpasterz czyli Ksiądz pracujący w naszej Wspólnocie Parafialnej. Odwiedza rodziny, aby w ich intencji wspólnie modlić się o Opiekę Bożą, o dobre zdrowie, o Boże Błogosławieństwo, wzajemną miłość w rodzinie oraz o wszelkie potrzebne łaski do Ojca Niebieskiego w Roku Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia. Aby również zorientować się o życiu duchowym naszych Parafian. Jako kapłan udziela naszej rodzinie Błogosławieństwa w IMIĘ PANA.

Wypada aby podczas Kolędy w naszej rodzinie byli obecni wszyscy domownicy, by nikogo nie brakowało. Starym już utartym i pięknym zwyczajem nasza rodzina przekazuje, czyli odprowadza kapłana do sąsiada. My znamy się doskonale i wiemy kto Księdza po kolędzie przyjmuje; i wiemy kto na niego czeka… Nasza serdeczna Prośbanie zostawiajmy Księdza samego!!! To jest istotne…!

Stół przykryty białym obrusem, na którym powinny stać: Krzyż Święty, Pismo Święte, zapalone świece oraz Woda Święcona. Dziatwa chodząca do szkoły a zatem i na lekcje religii przedstawi wcześniej już przygotowane zeszyty z Katechezy, natomiast młodzież ucząca się poza terenem parafii przedstawi zaświadczenie od Katechety o uczęszczaniu na lekcje Religii… Rodziców prosimy o przypomnienie, dopilnowanie i zmobilizowanie młodzieży, z resztą dla Waszego dobra!!!

Drodzy – chciejmy zrozumieć słowa Chrystusa, który powiedział: „Kto was Przyjmuje Mnie przyjmuje, a kto wami gardzi Mną gardzi…”

Kolęda trwać będzie od godziny 15 do 21.30 (wyjątkowo do 22); natomiast w soboty od godziny 10 do godziny 18. Kochani – czekamy w duchu modlitwy na spotkanie z Kapłanem, którego do naszego domu przyprowadzi nasz sąsiad.

W czasie kolędy Msze Święte będą odprawiane tylko rano o godzinie 7 (aż do odwołania), natomiast soboty i niedziele bez zmian. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w godzinach rannych. Plan kolędy będzie podawany na bieżąco podczas ogłoszeń duszpasterskich oraz w internecie (www.parafiachk.bialystok.pl).

Moi Drodzy podczas kolędy chcemy i powinniśmy zbierać ofiary na potrzeby naszego Kościoła. W tym roku, pragnę dokończyć pracę, które nie zostały wykonane do dnia Świętej Konsekracji naszego kościoła. Czy mi się uda? Zobaczymy, bo to zależy również od Was!

Uwaga!!! – Składając ofiarę na Kościół należy zaznaczyć, ile ksiądz ma obowiązek wpisać! Bowiem nie ksiądz Proboszcz, ani nie ksiądz Prefekt, maja decydować jaką sumę przekazujecie na ten zaszczytny cel. To Wy Drodzy Państwo jesteście darczyńcami – fundatorami a nie księża!!!

Módlmy się wspólnie jako jedna rodzina przez wstawiennictwo Naszej Matki o Miłosierdzie Pana, o Pokój, dobre zdrowie duszy i ciała oraz o lepszą przyszłość w Naszej Ojczyźnie w Nowym Roku 2016. Składamy sobie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg, który do końca nas umiłował i Matka Kościoła, którą On nam przekazał – Szczodrze wszystkim Błogosławi. Szczęść Boże!!!

Białystok 3 I 2016r. Ksiądz Proboszcz – Franciszek