Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata – nasz Odpust parafialny. Za odmówienie Aktu Poświęcenia się Jezusowi Królowi Wszechświata (Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa) prywatnie, możemy dziś otrzymać łaskę odpustu cząstkowego, a za odmówienie publicznie łaskę odpustu zupełnego.

Jutro rozpoczynamy w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do przeżycia adwentu. Dzisiaj i przez te całe rekolekcje będziemy gościć w naszej parafii księdza komandora porucznika Jana Maliszewskiego. Będzie on nam głosił przez te dni Słowo Boże.

Dziękujemy wszystkim, którzy poczuli się odpowiedzialni za czystość i porządek w naszej świątyni oraz na placu wokół kościoła i w tych ostatnich dniach poświęcili nawet kilka godzin swego czasu na sprzątanie.

Za tydzień I niedziela Adwentu. Zapraszamy w szczególny sposób na Msze Roratnie. Będą one odbywać się tradycyjnie w niedzielę o 7:30. W pierwszą niedzielę zapraszamy niewiasty. Weźmy na Msze Roratnie świece i pamiętajmy, aby zabezpieczyć je przed rozlewaniem wosku.

W 1 Niedzielę Adwentu, podczas Mszy Roratniej, odbędzie się uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki jak każdego roku będzie można nabyć u księdza Proboszcza po Mszy św.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św – 29 XI w kościele po Mszy o 10:30

Przypominamy, że możemy włączyć się w przygotowanie tych dni przez zaproszenie do naszych domów pielgrzymów z różnych rejonów świata. Szczegóły i zapisy można uzyskać u księdza Adama.

Od I niedzieli Adwentu będzie można kupić świece Caritas.