Nie o Mary Wagner-01AsiaBibi-01

* Droga krzyżowa w naszej parafii:
– dla dorosłych i młodzieży – piątek po Mszy wieczornej
– dla dzieci – środa 17:30

* Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania oazowe we środy po Mszy św. na plebani. Natomiast młodzież z gimnazjum i szkół średnich zapraszamy na spotkania oazowe w piątki po Drodze Krzyżowej ok 19:00 na plebani.

* Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 8 i 9 marca 2015 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 8 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną, 9 marca /poniedziałek/ godz. 17.30 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Niemotko. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

* UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 26. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca 2015 r. i przebiegać będą według następującego porządku:
godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej,
– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego,
godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego

* UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, zostanie odprawiona w środę 4 marca 2015 r. o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystościach wezmą udział Księża Biskupi z Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

* Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Nie o Marry Wagner”, która odbędzie się w sobotę 7 marca o godzinie 15:00 w kinie TON. Film opowiada o działaczce pro-life z Kanady, która prawie 2 lata spędziła za modlitwę pod klinikami aborcyjnymi. Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu Grzegorzem Braunem.

* Serdecznie zapraszamy na premierę filmu „Uwolnić Asię Bibi”, która odbędzie się w niedzielę 8 marca o godzinie 16:00 w kinie TON. Film opowiada o Asi Bibi, katoliczce z Pakistanu, która w 2009 roku została skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec Islamu. O wszystkich tych wydarzeniach, a także o sytuacji chrześcijan na bliskim wschodzie opowiedzą po projekcji autorzy filmu: Michał Król i Maciej Grabysa.