Wielkimi krokami zbliżamy się do Patronalnego Święta – Uroczystości Chrystusa Króla.

Król każdemu kojarzy się z osobą mającą władzę, rządzącą według swych zamiarów i planów, które przynoszą niejednokrotnie ból oraz cierpienie. Straż królewska nie zawsze dopuszczała wszystkich do samego króla; przez co nie było łatwo się z nim spotkać…

Ewangelia pokazuje nam jednak innego KRÓLA. Ten Król nie ma złotej korony, pięknego berła ani wielkiego tronu. Jego Koroną jest korona cierpienia Korona Cierniowa, a jego tronem stał się KRZYŻ. Krzyż dotychczasowy znak hańby i znieważenia, a na mocy MĘKI Chrystusa stał się znakiem Zwycięstwa, Zbawienia, Mocy i Łaski samego BOGA.

Jest obecny wszędzie, blisko nas, ma dla nas czas, nie musimy przeciskać się przez tłum ludzi aby go ujrzeć, dotknąć lub spotkać. Zaprasza nas i nasze rodziny do wspólnej modlitwy podczas naszego Święta, które połączone jest z 40-to godzinnym Nabożeństwem ku czci Najświętszego Sakramentu.

Włączmy się wszyscy w modlitwę przed Chrystusem. Otwórzmy nasze umysły, uszy oraz drzwi naszych serc na słowa CHRYSTUSA PANA! Rozpoczynamy coroczne quasi Rekolekcje Adwentowe. Sam Jezus mówi dziś do nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (Mt 11, 28).

Odpowiedzmy na to zaproszenie samego Chrystusa i uporządkujmy nasze relacje rodzinne. Zróbmy porządek w naszych sercach. Powinno być to bardzo ważną sprawą dla każdego z nas!!!

Adwent jest radosnym czasem oczekiwania na Zbawiciela. Nie jest to czas umartwień, ale okres na uporządkowanie naszych sumień oraz życia. Drogi Ojcze, Droga Matko dopilnuj swoje pociechy aby, w pełni skorzystały z darów płynących w tym okresie. Drogi Synu, Droga Córko zachęć swoich rodziców i kolegów do wspólnej modlitwy w tym świętym czasie. Pamiętajmy, że jest to czas na zażegnanie konfliktów rodzinnych, sąsiedzkich i przyjacielskich. Jest to czas przemiany naszych serc…

Jak w każde rekolekcje zapraszamy bardzo serdecznie do skorzystania z ofert płynących od samego Jezusa. Zróbmy dobry oraz głęboki Rachunek Sumienia. Przygotujmy się z najszczerszą wolą do rozmowy z Bogiem sam na sam przed Najświętszym Sakramentem. Pamiętajmy to nie kapłan odpuszcza grzechy tylko BÓG. Zacznijmy może już dziś od codziennego wieczornego, krótkiego rachunku sumienia. Święty Jan od Krzyża powiedział: Bardziej Bóg pragnie od Ciebie choćby najmniejszego stopnia czystości duszy, niż największych dzieł, jakich możesz dokonać. Zachęcamy abyśmy jak najliczniej z czystym sercem przystąpili do Komunii Świętej. Przyjmijmy Chrystusa do naszych serc i otwórzmy się na jego łaskę, wprowadźmy Go do naszych rodzin…

Pamiętajmy o chorych, którzy chcieliby a nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty oraz komunii świętej z przyczyn zdrowotnych. Pomóżmy im przygotować się na wizytę kapłana…!

Moi Drodzy serdecznie prosimy aby wszystkie grupy modlitewne z naszej parafii ze szczerą chęcią czynnie włączyły się w LITURGIĘ. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco i serdecznie do wspólnego włączenia się w modlitwę w tych dniach. Szczęść Wam Boże!

Białystok 16 XI 2014 r. – Księża pracujący w Parafii