1. W miesiącu lutym (8 II 2014) zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską, zwaną też Kolędą. Dziękujemy Panu Bogu i Wam Drodzy Parafianie za otwarte serca, za otwarte Wasze Domy – Mieszkania, za wspólną modlitwę, za życzliwość i serdeczność. To wielka rzecz! Niech Pan sam Wam zapłaci i wynagrodzi. Pragnę jako Proboszcz serdecznie podziękować za ofiary przekazane na nasz Kościół, które pozwoliły nam wyjść z długu wobec naszej Kurii Metropolitalnej i inne sprawy załatwić. Składamy serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać”. Z przyczyn obiektywnych niezależnych ode mnie mogę dopiero dzisiaj coś na ten temat powiedzieć…

2. Wiara działa zawsze przez miłość i miłosierdzie. Naszą jałmużnę wielkopostną możemy potraktować jako ten 1% podatku – jako dar serca na Caritas, co w rezultacie zostanie przekazane ludziom biednym i bezdomnym. Warto!

3. Bracia, siostry – warto sobie uświadomić, że w Wielkim Poście najbardziej się liczy:
MODLITWA – szczera, ufna, wytrwała, ciągła, z poddaniem się Woli Bożej
POST – dobrowolne umartwianie ciała i ducha…
JAŁMUŻNA – wspieranie ubogich, pomaganie biednym…
Są to Główne Filary Wielkiego Postu… Oby nam ich nie zabrakło…

4. 13 marca – czwartek – pierwsza rocznica wyboru Papieża Franciszka. Modlimy się w intencji Ojca Świętego.

5. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na rzecz Ukrainy… Chciejmy i umiejmy wspierać zawsze to, co słuszne i dobre…

6. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.
Nabożeństwa Pasyjne – patrz po prawej stronie strony internetowej.