W Imię Boże od 7 stycznia tj. od wtorku rozpoczynamy Wizytę Duszpasterska zwaną u nas Kolędą.
Tradycja poucza nas, że na początku Nowego Roku odwiedza nasze rodziny duszpasterz czyli Ksiądz pracujący w naszej Wspólnocie Parafialnej. Odwiedza rodziny aby, w ich intencji wspólnie modlić się o Opiekę Bożą, o dobre zdrowie, o Boże Błogosławieństwo, o wzajemną miłość oraz o wszelkie potrzebne łaski w Nowym Roku. Aby również zorientować się o życiu duchowym naszych Parafian. Jako kapłan udziela naszej rodzinie Błogosławieństwa w IMIĘ PANA.

Wypada aby podczas Kolędy w naszej rodzinie byli obecni wszyscy domownicy, by nikogo nie brakowało. Starym, utartym, pięknym zwyczajem nasza rodzina przekazuje, czyli odprowadza kapłana do sąsiada.

My znamy się doskonale i wiemy kto Księdza po kolędzie przyjmuje; i wiemy kto na niego czeka… Nasza serdeczna Prośba- nie zostawiajmy Księdza samego!!! To jest istotne…!

Wypada, aby stół przykryty został białym obrusem, na którym powinny stać: Krzyż Święty, Pismo Święte, zapalone świece oraz Woda Święcona. Dziatwa chodząca do szkoły a zatem i na lekcje religii przedstawi wcześniej już przygotowane zeszyty z Katechezy, natomiast młodzież ucząca się poza terenem parafii przedstawi zaświadczenie od Katechety o uczęszczaniu na lekcje Religii… Rodziców prosimy o przypomnienie, dopilnowanie i zmobilizowanie młodzieży, z resztą dla Waszego dobra!!!

Drodzy – chciejmy zrozumieć słowa Chrystusa, który powiedział: „Kto was Przyjmuje Mnie przyjmuje, a kto wami gardzi Mną gardzi…

Kolęda trwać będzie od godziny 16 do 21.30 (wyjątkowo do 22); natomiast w soboty od godziny 10 do godziny 16.
Kochani – czekamy w duchu modlitwy na spotkanie z Kapłanem, którego do naszego domu przyprowadzi nasz sąsiad…

W czasie kolędy Msze Święte będą odprawiane tylko rano o godzinie 7 (aż do odwołania), natomiast soboty i niedziele bez zmian. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w godzinach rannych. Plan kolędy będzie podawany na bieżąco podczas ogłoszeń duszpasterskich oraz w internecie (www.parafiachk.bialystok.pl – zakładka KOLĘDA).

Moi Drodzy podczas kolędy będziemy zbierać ofiary na potrzeby naszego Kościoła. W tym roku, jak sami widzicie, zrobiono bardzo dużo. Musimy dokończyć malowanie Kościoła z zewnątrz (elewacja zewnętrzna). Chcemy dokończyć i poprawić schody główne prowadzące do Kościoła i boczne. Pragniemy też odnowić drogę procesyjną, gdyż przez te lata została ona mocno uszkodzona… Bardzo chcemy odrestaurować ogrodzenie i pomalować przęsła metalowe.

Nie najważniejsza jest ofiara dla Księdza lecz na KOŚCIÓŁ, który stanowimy do którego należymy i za który odpowiadamy. Prosimy o modlitewne wsparcie!
Uwaga!!! – Składając ofiarę na Kościół, należy zaznaczyć, ile ksiądz ma wpisać! Bowiem nie ksiądz Proboszcz, ani nie ksiądz Prefekt, mają decydować jaką sumę przekazujecie na ten zaszczytny cel.
 To Wy Drodzy Państwo jesteście darczyńcami fundatorami a nie księża!!! Zakładamy, że w tym roku będą przeprowadzone w Naszej Wspólnocie Parafialnej Misje Święte oraz jak PAN nam pozwoli, „Konsekracja naszej Świątyni”. To wszystko ku temu ma zmierzać… A zatem wasz dar modlitwy i ofiara pieniężna jest tak bardzo potrzebna…

Módlmy się wspólnie jako jedna rodzina poprzez wstawiennictwo Naszej Matki – Królowej Polski o Miłosierdzie Pana, o Pokój, dobre zdrowie duszy i ciała oraz o lepszą przyszłość w Naszej Ojczyźnie w Nowym Roku 2014. Składamy sobie najlepsze życzenia, niech Pan, który do końca nas umiłował i Matka Kościoła, którą On nam przekazał  – Szczodrze wszystkim nam Błogosławi. Szczęść Boże!!!

Ksiądz Proboszcz – Franciszek

Białystok 06.01.2014r.