„Serce żłóbka zaczyna bić, kiedy w Boże Narodzenie składamy w nim figurkę Dzieciątka Jezus. Bóg przedstawia się w ten sposób w dziecku, aby powierzyć się objęciu naszych ramion. W słabości i kruchości ukrywa swoją moc, która wszystko stwarza i przekształca. Wydaje się to niemożliwe, a jednak tak jest: w Jezusie Bóg był dzieckiem i jako takie chciał objawić wspaniałość swojej miłości, która przejawia się w uśmiechu i w wyciągnięciu rąk ku każdemu”. Papież Franciszek

Drodzy Lektorzy,

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i waszym bliskim błogosławionego czasu, aby Dzieciątko Jezus narodziło się w Waszych sercach i obdarzyło Was potrzebnymi łaskami. Niech przyniesie pokój do Waszych serc i Waszych rodzin a czas spędzony z najbliższymi, będzie czasem radości i przyniesie nadzieję na lepsze jutro. Niech nasze serca wypełnią się miłością ku Bogu, ale też ku drugiemu człowiekowi i niech nikt nigdy nie będzie sam. Niech Dzieciątko Jezus obdarzy Was swoim błogosławieństwem.

Pozdrawiamy świątecznie.