Kościół w Polsce, wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących. Źródłem i siłą tworzącą komunię między członkami Kościoła jest Eucharystia.
 
Od pierwszej niedzieli adwentu (27 listopada) w kościele p.w. św. Wojciecha w Białymstoku, w ramach katechezy dorosłych, rozpocznie się cykl konferencji poświęcony liturgii Mszy Świętej pt. „Eucharystia w życiu Kościoła”. Konferencje rozpoczynać się będą o godz. 19.00. Po każdej z nich, o godz. 19.15, zostanie odprawiona Msza Święta ze śpiewami z Taizé. Szczegółowy harmonogram spotkań oraz tematy konferencji znajdują się na załączonym plakacie.
 
Do uczestnictwa w konferencjach zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy pragną lepiej poznać liturgię Mszy Świętej, a przez to pełniej i owocniej w niej uczestniczyć.