Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa w wieku prokreacyjnym do udziału w Formacji Małżeństw, organizowanej w ramach Studium Życia Rodzinnego. Celem formacji jest wykształcenie parafialnych trenerów małżeństw, którzy będą służyć wsparciem w parafiach, prowadzić parafialne poradnie rodzinne, organizować katechezy przedmałżeńskie oraz spotkania o tematyce kierowania płodnością. Formacja małżeństw „Ewangelizacja intymności małżeńskiej” troszczy się o pogłębianie relacji w małżeństwie oraz o seksualność i intymności, jako wzajemne wzrastanie małżonków w świętości.

Program Formacji Małżeństw w pierwszym etapie polega na wyłonieniu i przygotowaniu małżeństw w naszej Archidiecezji, gotowych wspierać rodziny na terenie każdej parafii. Doświadczając wiedzy i przepracowując zagadnienia małżeńskie we własnym związku, będą mogli służyć innym małżonkom, proponując ścieżkę formacji, którą sami przeszli i rozwijają w codziennym życiu małżeńskim. Spotkania prowadzone są metodą warsztatu. Mąż i żona pracują na własnej relacji pod okiem kwalifikowanego trenera małżeństw. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 9.00 – 14.00. Dzieciom zapewniamy na czas formacji fachowa opieka. Warsztaty są bezpłatne. Informacje o terminach zajęć, szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 13 października.