17 lutego do kin wejdzie film „Milczenie” w reżyserii Martina Scorsese.
To inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść, w której Scorsese poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych.
Film spotkał się z bardzo życzliwym odbiorem środowisk katolickich, którego przedstawiciele mieli możliwość obejrzenia filmu na pokazach przedpremierowych.
Polecam artykuł zbierający opinie duchownych: http://www.niedziela.pl/artykul/27165/Arcydzielo-medytacja-o-wierze-kazdy
Pragnę dodać, iż film ma rekomendację Kazimierza Kardynała Nycza, załączam pismo.

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

Pełny opis filmu: http://gutekfilm.pl/film/milczenie-2/

Lista kin, w których będzie grany film: gutekfilm.pl/milczenie