Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na surwiwal Taty i Syna, która będzie prawdziwie męską zabawą na łonie natury. Wyprawa odbędzie się 5 listopada 2016 r. w godz. 10:00 – 17:00.

W programie wyprawy przeplata się wiele różnych aktywności terenowych, które nie tylko dostarczają chłopcom i ich ojcom dobrej dawki męskich emocji, lecz także pozwalają sprawdzić swój charakter w niecodziennych i zaskakujących sytuacjach, stwarzają okazję do budowania wzajemnego zaufania i współpracy, a przede wszystkim dają możliwość lepszego poznania się i wzmocnienia relacji.

DLA KOGO? Ojciec i syn (wiek 6+)
Poziom konkurencji będzie dostosowywany do możliwości każdego z uczestników, by zarówno dziecko w wieku 6 lat, jak i 16 wraz z tatą mogli optymalnie wykorzystać swoje umiejętności i zasoby energetyczne.

W PROGRAMIE M.IN.:

 • Marsz na orientację
 • transport i opatrywanie rannego
 • nauka uzdatniania wody
 • rozpalanie ogniska
 • zjazd linowy „Tyrolka”
 • strzelanie z łuku
 • most linowy
 • wspinaczka na 20-metrową sosnę
 • wieża ze skrzynek
 • „narty wieloosobowe”
 • „rurociąg przyjaźni”
 • przeciąganie liny
 • „pajęczyna”

Zajęcia z wykorzystaniem technik linowych i wspinaczkowych są doskonałym narzędziem edukacyjnym. Podczas takiej zabawy niewątpliwie nie da się myśleć o czymś innym, jeżeli zmagamy się z wysokością, strachem przed odpadnięciem i próbujemy dojść do obranego celu. W tym stuprocentowym zaangażowaniu łatwo jest przemycić wartości i naukę nowych umiejętności np.: wytyczania jasnych i precyzyjnych celów, realizacji dążeń bez względu na napotkane trudności. Uczestnicy walczą z grawitacją, własnym strachem i ograniczeniami. Podczas takich zmagań jednym z gwarantów osiągnięcia sukcesu jest nauka kontrolowanie i radzenie sobie z emocjami. Dodatkowo zmagania związane z wysokością zawsze zaczynamy od omówienia bezpieczeństwa i sposobów asekuracji, przy których uczestnicy uczą się oceniania podejmowanego „ryzyka” i sytuacji, ale również odpowiedzialności za siebie i partnera.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

 • Wymagany strój sportowy (wygodne sportowe buty, ochrona przed deszczem itp.)
 • Napoje i przekąski we własnym zakresie.
 • Dojazd uczestników do miejsca imprezy we własnym zakresie.

Miejsce spotkania: Zbiórka na parkingu przy rondzie na połączeniu ul. Świętokrzyskiej i Gen. Stanisława Maczka (Białystok).

Aby wziąć udział w wyprawie należy zarejestrować siebie i syna za pomocą formularza rejestracyjnego (w polu „UWAGI” na formularzu proszę wpisać imię, nazwisko i wiek dziecka). Tata może zgłosić do uczestnictwa w wyprawie jednego syna.

-- 
Białostocka Akademia Rodziny
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku
ul. Sokólska 1, 15-865 Białystok
tel. (85) 743 67 85
akademiarodziny@ckubialystok.pl
www.rodzina.bialystok.pl