W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.
Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary! Przy wyjściu zaś z kościoła możemy spotkać się z naszym gościem i wspomóc ofiarami jego misję na Ukrainie.
Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
We wtorek (22.10), Kościół w liturgii wspomina św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
Dzieci naszej parafii zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych: 27.10 (niedziela), godz. 16.00, SP przy ul. Żurawiej. W trakcie balu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej wyrazistą kreację świętego – głoszenia w zakrystii i u katechetów.
Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni są kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać do skarbonki bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego.
Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty
„Różaniec drogą miłości”. Wykład wygłosi dominikanin o. Marcin Rutecki – 23.10, 18.00 Msza św. w katedrze białostockiej, a potem wykład o 19.00 (ARKADY KATEDRALNE).
Ojcowie Jezuici zapraszają na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym „Napełnieni po brzegi”. Będą odbywały się one od 17.11 do 15.12. Więcej informacji na stronie www.wzch-bialystok.
Ostatnio naszymi ofiarami wsparliśmy: Fundusz stypendialny zdolnej młodzieży z ubogich rodzin – 2374,5; ofiary powodzi – 9937,5; uczelnie katolicki – 233; misję ks. Jarosława w Papui Nowej Gwinei – 7000; Archidiecezjalne Radio „i” – 306,15; fundusz zakupu środków lokomocji dla misjonarzy – 2242. W imieniu obdarowanych – „Bóg zapłać!” za hojne serca.
Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Błogosławionego tygodnia pracy i nauki! Dobrego niedzielnego odpoczynku – Szczęść Boże!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Niedziela (20.10) – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością.
Wtorek (22.10) – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”.