Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Trzeba to powtórzyć dzisiaj, gdy szerzy się propaganda „wszechwzględności” i tymczasowości.
Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17.30; dzieci w poniedziałki i piątki o 16.30 do dolnego kościoła.
Jutro (7.10) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam wielką moc tej modlitwy. Jest to także patronalne święto KŻR. Członków naszej parafialnej wspólnoty różańcowej zapraszamy na wspólną modlitwę o 17.30 a po niej, ok. 18.30, na świętowanie w Domu Parafialnym. Papież Franciszek prosi tego dnia o modlitwę i post w intencji pokoju na świecie.
W najbliższą sobotę (12.10) od 9.00 do 12.00 zapraszamy do włączenia się w prace porządkowe przy naszym kościele i domu parafialnym. W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą narzędzia ogrodowe.
W najbliższą niedzielę (13.10) o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej z Fatimy przejdzie ulicami naszego osiedla: Niedźwiedzią, Wilczą, Żurawią, Sarnią, Sokolą, Niedźwiedzią. Modlić się będziemy o pokój na świecie i we wszystkich naszych intencjach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Zachęcamy, by na trasie procesji zapalić znicze. Niech zaświadczą one o naszej przynależności do Maryi – Matki Boga i naszej. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.30.
W przyszłą niedzielę (13.10) będziemy obchodzili Dzień Papieski wspominający wielkie dzieło św. Jana Pawła II. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła są kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można na nich także zaznaczyć w który dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.
Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.
KIK zaprasza na Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku podczas których będzie można od 7 do 3.11 obejrzeć wystawę pt. „Zwiastowanie” w OiFP (wstęp wolny) oraz uczestniczyć wykładach pod hasłem „Nowy Świat. Ale jaki?” – szczegółowy program znajdziemy na plakacie i folderach wyłożonych w kruchcie kościoła.
Duszpasterstwo związków niesakramentalnych „Studnia” zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek (10.10) o godz. 18.00: Msza Święta w kościele Farnym, a następnie spotkanie w sali w Arkadach Katedralnych.
12.10 odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów do Różanegostoku. Początek Mszą św. o 10.00.
18.10 (piątek) zapraszamy pracowników służby zdrowia na obchody patronalne św. Łukasza do Białostockiej Archikatedry. O g. 18.00 w czasie uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka zawierzymy Panu Bogu służbę zdrowia.
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.