Rok Eucharystii

Projekt Caritas Laudato si’

Program duszpasterski 2020/21

7 września 2020 r.

18.30                                    Rada duszpasterska

 

 

13 września 2020 r.                po Mszy św. o godzinie 10:30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej (kandydaci spotykają się w Sali bł. Michała Sopoćki w Domu Parafialnym)

 

13 września 2020 r.                po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami ministrantów

 

26 września 2020 r.                rekreacja grup dziecięcych i młodzieżowych

 

18 września 2020 r.

18.00                                    Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym

 

do końca września 2020 r.      zapisy klas VI do bierzmowania

 

 

27 września 2020 r.                po Mszy św. o godzinie 12.00 w kościele spotkanie z rodzicami uczniów klas VIII i pierwszych ponadpodstawowych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania wraz z kandydatami

 

27 września 2020 r.                po Mszy św. o 10.30 w kościele spotkanie z uczniami kl. VI, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami

 

27 września 2020 r., 19.00      Spektakl Tajemnica Eucharystii scenariusz oparty o objawienia Cataliny Rivas.   

 

poniedziałki i piątki października 2020 r.

17.00                                    modlitwa różańcowa dzieci

 

październik 2020 r., 18.30      nabożeństwo różańcowe

 

 

4 października 2020 r.           III rocznica zawierzenia się parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Niedziela Szkaplerzna, prowadzi o. Krzysztof Piskorz OCD

                                           

18 października 2020 r.         Niedziela Misyjna. Prowadzą Siostry Albertynki

 

24 października 2020 r.

16.00                                    Bal Wszystkich Świętych, SP 31

 

11 listopada 2020 r.

18.00                                    Msza św. z okazji 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wieczornica patriotyczna.

 

13-21 listopada 2020 r.,

18.00                                     Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

13.11 – Młodzież – Ruch Światło Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza

14.11 – Koła Żywego Różańca

15.11 – Małżeństwa z dziećmi – Domowy Kościół

16.11 – Dziadkowie i babcie

17.11 – Lektorzy

18.11 – Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

19.11 – Wspólnota „Matki w modlitwie”

20.11 – Kapłani i osoby konsekrowane

21.11 – Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami

 

20-22 listopada 2020 r.

7.00; 9.00; 18.00; 19.30          Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, prowadzi ks. Piotr Wasilewski, kapelan szpitala.

 

22 listopada 2020 r.               Uroczystość Chrystusa Króla Władcy Wszechświata – odpust parafialny

                                            12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy z Sakramentem Bierzmowania

 

27-29 listopada 2020 r.           Wyjazdowe rekolekcje adwentowe młodzieży

 

28 listopada 2020 r.              

19.00                                    Czuwanie adwentowe

 

4, 11, 18 grudnia 2020 r.

18.00                                    Roraty z udziałem dzieci z lampionami

 

5,12,19 grudnia 2020 r.,

6.00                                      Roraty

17.45                                     Adwentowa modlitwa Słowem Bożym na niedzielę (Lectio Divina)

 

21 grudnia 2020 r.                 Przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia 

 

19-20 grudnia 2020 r.,

6.00, 9.00, 18.00                     Rekolekcje adwentowe. Prowadzi ks. Kami Dąbrowski, Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji

19 grudnia 2020 r.

19.00                                    Wigilia współpracowników parafialnych

 

 

26 grudnia 2020 r.                 Kolędnicy Ruchu Światło-Życie

 

4 stycznia 2021 r.                   Początek odwiedzin duszpasterskich

 

31 grudnia 2020 r.

18.00                                    Zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynno-przebłagalna

 

6 stycznia 2021 r.                   Wieczór kolęd, jasełka

 

Program duszpasterski

luty-czerwiec 2021 r.

 

 

 

17.02.2021 r.                          Środa Popielcowa

 

Gorzkie Żale                           wtorki, czwartki po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00;

 

Droga Krzyżowa                     piątki: dla dzieci o godzinie 17.00 (dolny kościół), a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej; po „Drodze Krzyżowej” – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty;

Rozważania przygotowują:

19.02   Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

26.02  Wspólnota „Matki w modlitwie”

5.03    Koła Żywego Różańca

12.03  Ruch „Światło Życie”

19.03  Lektorzy i starsi ministranci

26.03   Kapłani i siostry zakonne

 

Eucharystia z nieszporami     soboty 18.00;

 

„Godzinki o Męce Pańskiej”  niedziele 8.40;

 

19-21.02                                 Rekolekcje „Nowe Życie” (on line)

 

14.03.2021 r.                            Niedziela pro life

 

21-23.03.2021 r.                     Rekolekcje Wielkopostne, prowadzi ks. Marek Gątarz  

 

22-24.03.2021 r.                     Rekolekcje dla dzieci i młodzieży, prowadzi ks. Marek Gątarz

 

25.03.2021 r.                          Dzień świętości życia

 

29.03.2021 r.                            Droga Krzyżowa ulicami osiedla

 

31.03.2021 r.                            Przygotowanie kościoła do świąt Wielkiej Nocy

 

1.04.2021 r., Wielki Czwartek

9.00                                        Msza św. Krzyżma w Archikatedrze Białostockiej

18.00                                      Msza Wieczerzy Pańskiej

do 22.00                                 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

2.04.2021 r., Wielki Piątek

9.00-17.30                              „Ciemna Jutrznia”, adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00                                      Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00                                      Liturgia Męki Pańskiej

do 23.00                                 adoracja Najświętszego Sakramentu, „Noc konfesjonałów

 

3.04.2021 r., Wielka Sobota

9.00-22.00                              „Ciemna Jutrznia”, adoracja Najświętszego Sakramentu

10.00-17.00 (o pełnych godzinach)  poświęcenie pokarmów (dolny kościół)

22.00                                      Wigilia Paschalna, procesja rezurekcyjna

 

4.04.2020 r., Wielkanoc

6.00, 9.00, 10.30, 12.00         Msze św.

 

10.04-13.05 r.                        33 dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję – bez konieczności codziennego przychodzenia do kościoła

 

7.05                                        Pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Fatimskiej. Przekazanie figury M. B. Fatimskiej

 

8-13.05                                   Dni maryjne – Wspólnota Błogosławieństw z Medjugorie

8.05, 18.00     wprowadzenie figury do kościoła, czuwanie maryjne

                                               9.05                niedziela maryjna

                                               10-12.05         triduum maryjne

13.05              oddanie się Jezusowi przez Maryję, procesja fatimska

 

22.05.2021 r.

18.00                                          Bierzmowanie

 

26.05.2021 r.                          Dzień Matki

 

27.05.2021 r.                          Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dziękczynienie za Sakrament Święceń

 

30.05.2021 r.

12.00                                          I Komunia Święta

 

1.06.2021 r.                            Dzień Dziecka

 

3.06.2021 r.

10.30                                          Boże Ciało

 

25.06.2020 r.                          Zakończenie roku szkolnego